Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

VIDEO
Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.
1 23 príspevkov 18.02.2019 / Marek Pokrývka

O nebezpečenstve spojenom s jazdou na červenú je zbytočné hovoriť, osobne sa o tom niekoľko dní dozadu presvedčil aj istý policajt v USA. Tvrdý náraz kamióna do bočnej časti jeho SUV však prežil bez zranení. Istý majiteľ elektromobilu Tesla Model 3 sa ešte začiatkom novembra stretol s jazdcom ignorujúcim farbu na semafore, no vyviazol celkom bez škrabanca. S veľkou pravdepodobnosťou v tom malo prsty jeho vozidlo.

Pred nabúraným autom začala Tesla okamžite brzdiť

Vlani nakrútené zábery vzbudili v ostatných dňoch pozornosť, keďže podľa všetkého zachytávajú výborné fungovanie bezpečnostných systémov. Tesla asi zabránila kolízii. Incident vznikol vinou vodiča za volantom čierneho sedanu Chevrolet Impala, ktorý vysokým tempom vošiel na červenú do križovatky so šikmo orientovanými pruhmi. V nej sa tvrdo zrazil s prednou časťou bieleho Audi. Jeho vodič síce na poslednú chvíľu začal prudko brzdiť, ale stretu už zabrániť nedokázal.

Náraz vinníka nehody odhodil do ďalšieho vozidla, to sa prekotúľalo cez strechu a zostalo ležať na boku. Kalifornský elektromobil idúci vedľa neho sa havárii vyhol. Blesková reakcia po prvotnej kolízii znamenala takmer okamžité zastavenie, vďaka ktorému Chevrolet preletel popred Teslu. Rýchlosť bŕzd poukazuje na zásah počítača. Vodič mal navyše čierny sedan vo veľmi nevýhodnom uhle a zbadať by ho mohol len v prípade vytočenia hlavy doľava dozadu. Čo robí pri rozbiehaní sa na zelenú málokto...

Policajné auto nabral rozbehnutý kamión

Vodič nákladného vozidla v Spojených štátoch mal niekoľko sekúnd červenú, napriek tomu vo vysokej rýchlosti vošiel do križovatky.

Impala bola v zlej pozícii aj z hľadiska bezpečnostných senzorov, obdobné situácie totiž zvykne zachytávať dištančný radar. Uhol jeho záberu ale pri tomto incidente mohol len ťažko stačiť. Je preto prekvapujúce, ako briskne dokázal elektromobil zastať. Do hry pravdepodobne vstúpila širokouhlá predná kamera. Zbadala rútiace sa auto, dobre vyhodnotila situáciu a vydala príkaz na plné brzdenie.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×