Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault zaznamenal vlani pokles zisku

Čistý zisk Renaultu v roku 2018 klesol o 37 % na 3,30 miliardy eur z 5,21 miliardy eur v predchádzajúcom roku.
16.02.2019 / TASR

Francúzska automobilka Renault zaznamenala v minulom roku pokles zisku. Dôvodom bol nižší príjem z podielu v partnerskej japonskej automobilke Nissan. Vedenie firmy ale uviedlo, že dividendu ponechá na vlaňajšej úrovni.

Čistý zisk Renaultu v roku 2018 klesol o 37 % na 3,30 miliardy eur z 5,21 miliardy eur v predchádzajúcom roku, čo bolo ovplyvnené nižším prínosom japonského partnera Nissan a nepriaznivými menovými kurzami v niektorých rozvíjajúcich sa krajinách.

Nissan v utorok (12. 2.) znížil svoju celoročnú prognózu, keďže za prvých deväť mesiacov jeho čistý zisk klesol o 45 %.

Renault ďalej uviedol, že jeho tržby sa vlani znížili o 2,3 % na 57,42 miliardy eur, najmä vplyvom oslabenia mien v Argentíne, Brazílii, Rusku a Turecku.

Automobilka pritom minulý mesiac oznámila rekordný odbyt 3,9 milióna vozidiel v roku 2018.

Francúzska automobilka navrhne dividendu vo výške 3,55 eura na akciu, rovnako ako v minulom roku.

Pri pohľade do budúcnosti Renault očakáva, že európske a globálne trhy zostanú stabilné, ak nedôjde k neriadenému brexitu.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×