Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault zaznamenal vlani pokles zisku

Čistý zisk Renaultu v roku 2018 klesol o 37 % na 3,30 miliardy eur z 5,21 miliardy eur v predchádzajúcom roku.
16.02.2019 / TASR

Francúzska automobilka Renault zaznamenala v minulom roku pokles zisku. Dôvodom bol nižší príjem z podielu v partnerskej japonskej automobilke Nissan. Vedenie firmy ale uviedlo, že dividendu ponechá na vlaňajšej úrovni.

Čistý zisk Renaultu v roku 2018 klesol o 37 % na 3,30 miliardy eur z 5,21 miliardy eur v predchádzajúcom roku, čo bolo ovplyvnené nižším prínosom japonského partnera Nissan a nepriaznivými menovými kurzami v niektorých rozvíjajúcich sa krajinách.

Nissan v utorok (12. 2.) znížil svoju celoročnú prognózu, keďže za prvých deväť mesiacov jeho čistý zisk klesol o 45 %.

Renault ďalej uviedol, že jeho tržby sa vlani znížili o 2,3 % na 57,42 miliardy eur, najmä vplyvom oslabenia mien v Argentíne, Brazílii, Rusku a Turecku.

Automobilka pritom minulý mesiac oznámila rekordný odbyt 3,9 milióna vozidiel v roku 2018.

Francúzska automobilka navrhne dividendu vo výške 3,55 eura na akciu, rovnako ako v minulom roku.

Pri pohľade do budúcnosti Renault očakáva, že európske a globálne trhy zostanú stabilné, ak nedôjde k neriadenému brexitu.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×