Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

G-Power: Viac svalov pre Mercedes-AMG SL63

Mercedes-AMG SL63 je bezpochyby mimoriadne silný roadster. Pre tých, čo nesúhlasia, si tuner G-Power pripravil rozšírenie stáda na osemsto žrebcov.
5 17.02.2019 / Redakcia AUTO BILD

Nemecký úpravca G-Power sa zväčša venuje bavorským modelom, ale občas robí aj výnimky. Nedávno si zobral do parády roadster Mercedes-AMG SL63. Svoje kúzla predviedol v prvom rade pod kapotou, čoho výsledkom sú výkonové parametre totožné so súrodencom SL65 od firmy Brabus. Ten síce disponuje luxusnejším interiérom, no v prípade akcelerácie z miesta musí skloniť hlavu.

Mercedes-AMG SL63 od G-Power skrýva za decentným zovňajškom až 800 koní 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG SL63 od G-Power skrýva za decentným zovňajškom až 800 koní Zdroj: G-Power

Už v sériovej podobe je osemvalcový nemecký roadster poriadne nadupaný. Úpravcovi sa však zdali hodnoty výkonu 430 kW (585 k) a krútiaceho momentu 900 Nm nedostatočné a latku nastavil ešte o niečo vyššie. Podarilo sa mu to najmä pomocou úpravy turbodúchadiel, softvéru a výfukového potrubia. Väčšie svaly reprezentujú okrúhle hodnoty 800 koní a 1 100 Nm. Vietor vo vlasoch pri 100 km/h tak posádka pocíti už za 3,5 sekundy a vďaka odstráneniu obmedzovača sa roadster produkujúci najviac 588 kW môže rútiť až rýchlosťou 340 km/h. Osemvalec pri tom všetkom ochotne zabezpečí aj hlboký akustický sprievod.

Tuner nenechal na pokoji ani zovňajšok otvoreného Mercedesu. Zmena vzhľadu nie je na rozdiel od pohonnej jednotky taká radikálna a dotkla sa iba obutia. Dvadsaťjedenpalcové zliatinové disky Hurricane RR vyrobené z leteckého hliníka sú iba jednou z možností pre potenciálnych zákazníkov. Ich dizajn vkusne dopĺňa celkový zjav vozidla. Potrebnú priľnavosť pri akejkoľvek rýchlosti zabezpečujú pneumatiky s rozmermi 265/30 vpredu a 295/30 na zadnej náprave.

G-Power: Brutálna sila pre Mercedes C63 S

Dvakrát prepĺňaný motor V8 dostal modifikované turbodúchadlá, kované piesty či výfuk Akrapovič, vďaka čomu jeho výkon zásadne vzrástol.

G-Power necháva záujemcom voľnú ruku pri výbere modifikácií, v prípade kompletnej prestavby sa jej cena môže bez problémov prehupnúť cez 30-tisícovú hranicu. Po pripočítaní ceny základného modelu Mercedes-AMG SL63 sa celková čiastka pohybuje na úrovni 200-tisíc eur. V týchto vodách však cenovky nezohrávajú až tak dôležitú rolu, väčšiu váhu majú iné čísla...


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×