Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SSC Tuatara: Nádejný rekordér sa pripomína

VIDEO
Vyrábať najrýchlejšie sériové auto na svete je snom niekoľkých automobiliek. Jednou z nich je aj firma SSC North America, ktorá upozorňuje na svojho adepta.
17.02.2019 / Redakcia AUTO BILD

Už niekoľko rokov avizuje americký model SSC Tuatara svoj zálusk na rýchlostný trón. Medzitým sa na prvej pozícii vystriedala dvojica Bugatti Veyron Super Sport a Koenigsegg Agera RS, pričom švédsky hyperšport si prvenstvo drží doteraz. Všetko sa môže zmeniť už tento rok. Americká jašterica má všetky predpoklady na pokorenie nielen súpera zo Škandinávie, ale aj jednej magickej hranice.

SSC North America už čoskoro odhalí všetky detaily o kupé Tuatara. Po minuloročnom predstavení na podujatí v Pebble Beach sa vozidlo pripomína na krátkom videu, kde brázdi mierne zákruty v kopcovitom teréne. Svoj mimoriadny potenciál na ňom zatiaľ nedáva najavo. Pre pripomenutie jej ambícií poslúži krátka rekapitulácia: 5,9-litrový osemvalec osadený dvomi turbami, výkon 1 305 kW (1 774 k) pri použití benzínu E85 a koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,279. Tieto hodnoty neberú na ľahkú váhu ani Koenigsegg a Hennessey, ktorí sa tiež pripravujú zapojiť do súboja o najrýchlejšie sériové auto sveta.

Kráľom rýchlosti sa chce stať SSC Tuatara

Americká spoločnosť predstavila sériovú verziu svojho hyperšportu, ktorý podľa jej slov ľahko prekoná vlaňajší rekord modelu Koenigsegg Agera RS.

Nádejný rekordér z dielne SSC môže pokoriť ešte jednu magickú hranicu. Ak pôjde všetko ako po masle, ručička tachometra údajne dočiahne aj na bezprecedentných 300 míľ za hodinu (cca 483 km/h). Toto číslo síce deklaruje aj Hennessey Venom F5, no zatiaľ iba na papieri. Tuatara by mala ukončiť testovanie do konca mája tohto roku a už v auguste sa má dostať na cesty. Bude jej debut sprevádzaný korunováciou, alebo jej titul uchmatne konkurencia?


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×