Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SSC Tuatara: Nádejný rekordér sa pripomína

VIDEO
Vyrábať najrýchlejšie sériové auto na svete je snom niekoľkých automobiliek. Jednou z nich je aj firma SSC North America, ktorá upozorňuje na svojho adepta.
17.02.2019 / Redakcia AUTO BILD

Už niekoľko rokov avizuje americký model SSC Tuatara svoj zálusk na rýchlostný trón. Medzitým sa na prvej pozícii vystriedala dvojica Bugatti Veyron Super Sport a Koenigsegg Agera RS, pričom švédsky hyperšport si prvenstvo drží doteraz. Všetko sa môže zmeniť už tento rok. Americká jašterica má všetky predpoklady na pokorenie nielen súpera zo Škandinávie, ale aj jednej magickej hranice.

SSC North America už čoskoro odhalí všetky detaily o kupé Tuatara. Po minuloročnom predstavení na podujatí v Pebble Beach sa vozidlo pripomína na krátkom videu, kde brázdi mierne zákruty v kopcovitom teréne. Svoj mimoriadny potenciál na ňom zatiaľ nedáva najavo. Pre pripomenutie jej ambícií poslúži krátka rekapitulácia: 5,9-litrový osemvalec osadený dvomi turbami, výkon 1 305 kW (1 774 k) pri použití benzínu E85 a koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,279. Tieto hodnoty neberú na ľahkú váhu ani Koenigsegg a Hennessey, ktorí sa tiež pripravujú zapojiť do súboja o najrýchlejšie sériové auto sveta.

Kráľom rýchlosti sa chce stať SSC Tuatara

Americká spoločnosť predstavila sériovú verziu svojho hyperšportu, ktorý podľa jej slov ľahko prekoná vlaňajší rekord modelu Koenigsegg Agera RS.

Nádejný rekordér z dielne SSC môže pokoriť ešte jednu magickú hranicu. Ak pôjde všetko ako po masle, ručička tachometra údajne dočiahne aj na bezprecedentných 300 míľ za hodinu (cca 483 km/h). Toto číslo síce deklaruje aj Hennessey Venom F5, no zatiaľ iba na papieri. Tuatara by mala ukončiť testovanie do konca mája tohto roku a už v auguste sa má dostať na cesty. Bude jej debut sprevádzaný korunováciou, alebo jej titul uchmatne konkurencia?


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×