Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Spojenie minulosti so súčasnosťou nebude vyznávať len karoséria japonskej novinky, ale aj kabína vybavená piatimi obrazovkami.
1 16.02.2019 / Marek Pokrývka

Honda koncom januára potvrdila, že pod svetlami ženevského výstaviska ukáže malý elektromobil. Po akumulátorovej verzii sedanu Clarity pôjde pre japonskú značku o druhý produkt tohto typu. Jeho koncept označený ako Urban EV patril v roku 2017 k hviezdam frankfurtského autosalóna, za čo vďačí sympatickému mixu retro rysov a moderných riešení. Sériový model sa toho bude držať.

Na vrchu strohej palubnej dosky bude hneď päť displejov

Dizajn karosérie už automobilka naznačila. Napriek doplneniu dvoch dverí a viacerým ďalším úpravám si vo veľkej miere ponechá imidž štúdie a rovnako to bude platiť pre interiér. Elektromobil ho už ukázal na prvej fotke. Zachytáva palubnú dosku zloženú z plastu a dreva (alebo jeho imitácie), ktorej kraľujú displeje. Namiesto jednoliatej extrémne širokouhlej obrazovky použitej na koncepte je tu päť samostatných exemplárov.

Bočné panely budú nepochybne slúžiť na prenos obrazu z kamier nahrádzajúcich vonkajšie spätné zrkadlá, kým ten za volantom zaujme miesto prístrojovej dosky. Zostávajúca dvojica poslúži všemožným funkciám infotainmentu. Čisto dotykové ovládanie nečakajte, na rozdiel od štúdie bude na palube evidentne prítomná klasická stredová konzola s množstvom tlačidiel.

Retro elektromobil Honda bude v Ženeve

Japonská značka avizuje premiéru prototypu, ktorý však bude s veľkou pravdepodobnosťou prakticky sériovým modelom.

Palubná doska má strohé tvary, čo platí aj pre výduchy klimatizácie. Evokuje preto autá staršieho dáta výroby. Pätica displejov je výrazným kontrastom, čo vytvára aj v interiéri zaujímavú kombináciu minulosti a súčasnosti. O technike zatiaľ nevieme nič. Všetky detaily by mala Honda zverejniť 5. marca, ešte počas tohto roka chce elektromobil začať vyrábať i predávať na európskych trhoch.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×