Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.
7 15.02.2019 / Marek Pokrývka

Dnes síce deväťstojedenástka tvorí len malú časť produkcie značky Porsche, no formálne zostáva jej ústredným produktom s obrovskou históriou. Práve tento športový automobil ju roky živil. Korene firmy však treba hľadať pri type 356, ktorý je dnes vzácnosťou. Najmä ak ide o zachovalý exemplár vyhotovenia A Speedster. Jeden taký bude čoskoro na predaj, chystá sa do dražby.

Dnes už vyše 60-ročný nemecký roadster je citlivo zreštaurovaný 7 fotografií v galérii Dnes už vyše 60-ročný nemecký roadster je citlivo zreštaurovaný Zdroj: Silverstone Auctions

Na podujatí spoločnosti Silverstone Auctions sa 23. februára v anglickom Coventry objaví model z roku 1958 pôvodne dodaný do New Yorku. Ide o strieborný roadster, ktorého interiér pokrýva červená koža. Dnes vyzerá ako nový. Dôvodom je kompletná renovácia, ktorú počas rokov absolvoval. Súčasťou procesov bola aj prestavba na pravostranné riadenie.

Stärke: Porsche 356 s mladou dušou

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta, ktorú ponúka v troch verziách. Za základ si zvolila typ Boxster.

Zásadnú konštrukčnú úpravu vykonala renomovaná londýnsky špecialista JD Classics (vlani odkúpený firmou Woodham Mortimer) pod vedením britského majiteľa, ktorý výnimočné vozidlo vydražil pred štyrmi rokmi. Porsche 356 A Speedster inak veľmi nepoužíval. Teraz ho chce posunúť ďalej, pričom odborníci odhadujú hodnotu štýlového veterána na 280- až 320-tisíc libier (v prepočte približne 318- až 364-tisíc eur).


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×