Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %
15.02.2019 / TASR

Predaj áut v Európskej únii zaznamenal v prvom mesiaci roka pokles takmer o 5 %, aj napriek tomu to bol druhý najlepší január za deväť rokov.

Zväz európskych výrobcov automobilov (ACEA) oznámil, že predaj áut v EÚ dosiahol v januári 1,20 milióna. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to znamená pokles o 4,6 %.

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %. Výrazný pokles zaznamenal Nissan, partner francúzskeho Renaultu. Predaj áut tejto firmy klesol v januári v Európe o 24,7 %. Samotnému Renaultu klesol predaj o 0,7 % a konkurenčnej firme PSA o 2 %.

Čo sa týka štátov, najviac klesol predaj áut na začiatku roka v Španielsku, o 8 %. Nasledovalo Taliansko, kde sa predaj áut znížil o 7,5 %.

Mierny pokles zaznamenali aj Nemecko, Británia a Francúzsko. Vo všetkých troch prípadoch bol pokles predaja nižší než 2 %.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×