Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R

Volkswagen zverejnil dizajnový náčrt nového modelu, ktorý bude disponovať pohonom oboch náprav a výkonom asi 300 koní.
1 15.02.2019 / Marek Pokrývka

Necelé tri týždne zostávajú do otvorenia výstaviska Palexpo, kde sa pravidelne odohráva asi najvýznamnejší svetový autosalón. Teraz jednotlivé značky postupne prezrádzajú viac o pripravovaných debutoch. Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R, špičková verzia malého nemeckého SUV. Po nedávnom debute videa prototypu Wolfsburg naznačil jeho tvary .

Silné malé SUV bude mať aj štyri výfukové koncovky

Volkswagen ukázal vozidlo na dizajnovej skici nápadne pripomínajúcej obrázok zverejnený pred nedávnym odhalením amerického sedanu Passat. Dôvodom je nielen podobný štýl grafiky, ale tiež modrý lak karosérie a ostré tvarovanie predného nárazníka. Jeho línie jasne hovoria o príslušnosti k rodine R. Objaví sa v ňom aj zvislý diódový pás, kým maska chladiča bude mať odlišnú výplň. Samozrejmosťou sú špecifické disky kolies s veľkým priemerom.

Volkswagen T-Roc R: Skúšky pokračujú

Vrcholná verzia vozidla asi dostane pohonnú sústavu z modelu Cupra Ateca, na obe nápravy by mal prepĺňaný dvojliter posielať 300 koní.

Odhalenie modelu T-Roc R na marcovom podujatí v Ženeve nie je veľmi prekvapujúce, reálne kontúry mu dalo už nedávno zverejnenie záberov z testovacej fázy na známom okruhu Nürburgring. Popri ňom sa hovorilo aj o technike. Jej kontúry sú však známe dlhšie, nakoľko má pochádzať zo súrodenca Cupra Ateca. Dvojlitrový turbobenzín by mal cez prevodovku DSG posielať na všetky kolesá 221 kW (300 k). Výkon definitívne potvrdený nie je, číslo sa teoreticky ešte môže zmeniť.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×