Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R

Volkswagen zverejnil dizajnový náčrt nového modelu, ktorý bude disponovať pohonom oboch náprav a výkonom asi 300 koní.
1 15.02.2019 / Marek Pokrývka

Necelé tri týždne zostávajú do otvorenia výstaviska Palexpo, kde sa pravidelne odohráva asi najvýznamnejší svetový autosalón. Teraz jednotlivé značky postupne prezrádzajú viac o pripravovaných debutoch. Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R, špičková verzia malého nemeckého SUV. Po nedávnom debute videa prototypu Wolfsburg naznačil jeho tvary .

Silné malé SUV bude mať aj štyri výfukové koncovky

Volkswagen ukázal vozidlo na dizajnovej skici nápadne pripomínajúcej obrázok zverejnený pred nedávnym odhalením amerického sedanu Passat. Dôvodom je nielen podobný štýl grafiky, ale tiež modrý lak karosérie a ostré tvarovanie predného nárazníka. Jeho línie jasne hovoria o príslušnosti k rodine R. Objaví sa v ňom aj zvislý diódový pás, kým maska chladiča bude mať odlišnú výplň. Samozrejmosťou sú špecifické disky kolies s veľkým priemerom.

Volkswagen T-Roc R: Skúšky pokračujú

Vrcholná verzia vozidla asi dostane pohonnú sústavu z modelu Cupra Ateca, na obe nápravy by mal prepĺňaný dvojliter posielať 300 koní.

Odhalenie modelu T-Roc R na marcovom podujatí v Ženeve nie je veľmi prekvapujúce, reálne kontúry mu dalo už nedávno zverejnenie záberov z testovacej fázy na známom okruhu Nürburgring. Popri ňom sa hovorilo aj o technike. Jej kontúry sú však známe dlhšie, nakoľko má pochádzať zo súrodenca Cupra Ateca. Dvojlitrový turbobenzín by mal cez prevodovku DSG posielať na všetky kolesá 221 kW (300 k). Výkon definitívne potvrdený nie je, číslo sa teoreticky ešte môže zmeniť.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Každý motorista so zdravým pudom sebazáchovy si uvedomuje, že alkohol za volant nepatrí. No nemyslite si, že ste z obliga, ak neprekročíte hranicu trestného...

Zostatkový alkohol: Čo zaň hrozí? Neriskujte!

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×