Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

FOTO
Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa, zabudli.
12 2 príspevky 14.02.2019 / Filip Kadlečík

V dnešnej dobe je raritou, keď automobilová novinka skutočne prekvapí motoristických fanúšikov. Výrobcovia ich podobu s obľubou po častiach či v “náhodných” únikoch fotografií zverejňujú už mesiace dopredu. O to väčším prekvapením je komplexná modernizácia, ktorou prechádza Mitsubishi ASX.Japonské SUV bolo s viac-menej rovnakým dizajnom na trhu už od roku 2011 a teraz prichádza radikálna zmena.

Model ASX sa zmení na nepoznanie, škoda však, že len navonok či pod kapotou, výraznejšie zásahy by zniesol aj interiér 12 fotografií v galérii Model ASX sa zmení na nepoznanie, škoda však, že len navonok či pod kapotou, výraznejšie zásahy by zniesol aj interiér Zdroj: Mitsubishi

ASX prednou časťou omnoho viac pripomína novinku Eclipse Cross, využíva totiž agresívne skosené LED reflektory doplnené o dvojicu chrómových dekorov. Malá revolúcia sa odohrala aj vzadu, diódy sa tu používajú na všetko okrem smeroviek a auto tak dostáva charakteristický podpis. Profil vozidla sa prakticky nezmenil.

Veľké zmeny sa chystajú aj pod kapotou, kde sa slovenskí klienti môžu tešiť na prítomnosť 2.0-litrového zážihového štvorvalca MIVEC. Škoda, že sa bude kombinovať s iba päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Lepšou voľbou bude pravdepodobne bezstupňová samočinná skriňa schopná simulovať šesť prevodových stupňov. ASX by s týmto motorom malo byť dostupné s pohonom predných i všetkých kolies.

Test Mitsubishi ASX: Aj bez 4x4 skvelé v teréne

Mitsubishi ASX absolvovalo nedávno decentné omladenie, preto sme sa rozhodli vyskúšať jeho benzínovú verziu. Aká je poctivá atmosféra v malom crossoveri?

Osem rokov je vek, kedy už sa bežné osobné automobily dávno poberajú do dôchodku a ich úlohy zastávajú modernejšie generácie daného typu. Mitsubishi sa však razantnými zmenami rozhodlo ešte predĺžiť životnosť stále aktuálneho vydania modelu ASX. Na exteriéri či technike to vďaka modernizácii vidieť nebude, v interiéri je však vek automobilu úplne zrejmý. Odohrali sa tu síce drobné zmeny, pribudol napríklad väčší displej infotainmentu či niekoľko ďalších dekorov odetých do lesklého čierneho laku. To však, vzhľadom na vek vozidla, nemusí byť dostatočné.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×