Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superb po facelifte: Prvé video na reálnej ceste

VIDEO
DOPLNENÉ
O dizajne modernizovanej Škody Superb už čo-to vieme vďaka predchádzajúcim únikom a náznakom od samotnej automobilky. Teraz fotografi českú vlajkovú loď po prvýkrát stretli aj na reálnych cestách. Čo od nej možno očakávať?
4 15 príspevkov 13.02.2019 / Filip Kadlečík

Na predstavenie omladeného modelu Superb si ešte pár mesiacov počkáme, už teraz je ale viac než zrejmé, že Škoda na ňom dolaďuje len posledné detaily. Kompletné odhalenie českej vlajkovej lodi prebehlo už pred niekoľkými týždňami. Auto sme však po prvýkrát videli v už tradičnom čínskom “úniku” fotiek, ktorý za posledné mesiace dopredu prezradil každý model Škody. Vždy však išlo o veľmi jednoducho nakonfigurované vozidlo.

Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta 4 fotografie v galérii Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta Zdroj: auto.cz

Teraz sa však na českú vlajkovú loď môžeme pozrieť v krajšej konfigurácii, s českým EČV a na reálnych cestách. Čím prekvapí? V prvom rade je potešiteľné, že v porovnaní s čínskym odhalením vyzerá na kvalitnejších fotografiách omnoho lepšie. Z pohľadu dizajnu obrovskú zmenu očakávať netreba, zopár ich však načrtávajú i maskované prototypy zo série najnovších fotiek prototypov.

Už minulý únik naznačil, že reflektory budú evidentne dlhšie, odlišné tvary dostane aj predný nárazník. Dá sa očakávať, že v tomto smere bude Superb nasledovať menšiu Scalu. Na prvý pohľad je ťažké povedať, aká technika bude českej vlajkovej lodi svietiť na cestu. Určite pôjde o diódové svetlomety, viac by nás však zaujímalo, či ako prvá Škoda Superb dostane i matrix technológiu schopnú v presného vyrezávania ostatných vozidiel v premávke pri spustených diaľkových svetlách. Bolo by to logické, zatiaľ však nič nie je jasné.

S určitosťou možno už dnes povedať, že profil liftbacku i kombi sa nijak zvlášť meniť nebude, v prípade zadnej časti však už pôjde o iný príbeh. Tú faceliftovanú bezpečne rozoznáte vďaka svetelnému podpisu pripomínajúcemu Kodiaq. Na rozdiel od sedemmiestneho SUV však Superb bude disponovať i dynamickou smerovkou, čo dokumentuje video, ktoré nám na Instagrame zaslal náš čitateľ s nickom @f_karlik.

Škoda Superb: Prvé fotky omladenej verzie

Oficiálne uvedenie zmodernizovanej vlajkovej lode značky sa má odohrať až v druhom polroku, no jej vzhľad prezrádzajú fotky z Číny.

Najväčšou zmenou pod kapotou by mala byť prítomnosť plug-in hybridu, o korekciách v interiéri či iných zmenách v palete pohonných jednotiek sa zatiaľ nehovorí. Ako sa vám omladená škodovka pozdáva? Budú jej decentné zásahy stačiť, alebo by si pýtala radikálnejšie zmeny? Dajte nám vedieť v diskusii.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×