Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superb po facelifte: Prvé video na reálnej ceste

VIDEO
DOPLNENÉ
O dizajne modernizovanej Škody Superb už čo-to vieme vďaka predchádzajúcim únikom a náznakom od samotnej automobilky. Teraz fotografi českú vlajkovú loď po prvýkrát stretli aj na reálnych cestách. Čo od nej možno očakávať?
4 15 príspevkov 13.02.2019 / Filip Kadlečík

Na predstavenie omladeného modelu Superb si ešte pár mesiacov počkáme, už teraz je ale viac než zrejmé, že Škoda na ňom dolaďuje len posledné detaily. Kompletné odhalenie českej vlajkovej lodi prebehlo už pred niekoľkými týždňami. Auto sme však po prvýkrát videli v už tradičnom čínskom “úniku” fotiek, ktorý za posledné mesiace dopredu prezradil každý model Škody. Vždy však išlo o veľmi jednoducho nakonfigurované vozidlo.

Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta 4 fotografie v galérii Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta Zdroj: auto.cz

Teraz sa však na českú vlajkovú loď môžeme pozrieť v krajšej konfigurácii, s českým EČV a na reálnych cestách. Čím prekvapí? V prvom rade je potešiteľné, že v porovnaní s čínskym odhalením vyzerá na kvalitnejších fotografiách omnoho lepšie. Z pohľadu dizajnu obrovskú zmenu očakávať netreba, zopár ich však načrtávajú i maskované prototypy zo série najnovších fotiek prototypov.

Už minulý únik naznačil, že reflektory budú evidentne dlhšie, odlišné tvary dostane aj predný nárazník. Dá sa očakávať, že v tomto smere bude Superb nasledovať menšiu Scalu. Na prvý pohľad je ťažké povedať, aká technika bude českej vlajkovej lodi svietiť na cestu. Určite pôjde o diódové svetlomety, viac by nás však zaujímalo, či ako prvá Škoda Superb dostane i matrix technológiu schopnú v presného vyrezávania ostatných vozidiel v premávke pri spustených diaľkových svetlách. Bolo by to logické, zatiaľ však nič nie je jasné.

S určitosťou možno už dnes povedať, že profil liftbacku i kombi sa nijak zvlášť meniť nebude, v prípade zadnej časti však už pôjde o iný príbeh. Tú faceliftovanú bezpečne rozoznáte vďaka svetelnému podpisu pripomínajúcemu Kodiaq. Na rozdiel od sedemmiestneho SUV však Superb bude disponovať i dynamickou smerovkou, čo dokumentuje video, ktoré nám na Instagrame zaslal náš čitateľ s nickom @f_karlik.

Škoda Superb: Prvé fotky omladenej verzie

Oficiálne uvedenie zmodernizovanej vlajkovej lode značky sa má odohrať až v druhom polroku, no jej vzhľad prezrádzajú fotky z Číny.

Najväčšou zmenou pod kapotou by mala byť prítomnosť plug-in hybridu, o korekciách v interiéri či iných zmenách v palete pohonných jednotiek sa zatiaľ nehovorí. Ako sa vám omladená škodovka pozdáva? Budú jej decentné zásahy stačiť, alebo by si pýtala radikálnejšie zmeny? Dajte nám vedieť v diskusii.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×