Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac

FOTO
Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez svojho vozidla. Ktoré v roku 2018 stáli v servise najčastejšie kvôli zvolávacím akciám?
31 33 príspevkov 13.02.2019 / Filip Kadlečík

Už pri kúpe nového automobilu treba rátať s tým, že človek bude z času na čas musieť zavítať do servisu tej ktorej značky. Pokiaľ ide len o bežné garančné prehliadky, je všetko v poriadku. Ak však je pobyt v servise nevyžiadaný, môže byť poriadne otravný. Ktoré autá v nich kvôli zvolávacím akciám stáli minulý rok najčastejšie?

Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku 31 fotografií v galérii Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku Zdroj: Filip Kadlečík

Server car-recalls.eu zverejnil rebríček top tridsiatky automobiliek, ktoré svoje vozidlá do servisov v roku 2018 volali najčastejšie. Treba povedať, že išlo o zvolávacie akcie, ktoré nutne nemusia svedčiť o nespoľahlivosti daných modelov, ale dokladujú aj záujem výrobcu o nápravu chýb pri výrobe či vývoji a tým aj jeho zodpovednosť voči klientovi.

Za skokanov roka sa dajú označiť automobilky ako Mitsubishi, Opel, Volkswagen či Hyundai, ktoré sa v porovnaní s rokom 2017 ocitli o niekoľko pozícií vyššie. Nemecký gigant stúpol o šesť priečok, Hyundai či Mitsubishi o desať a Opel dokonca o jedenásť. Pri iných producentoch však zasa počet zvolávacích akcií medziročne klesol.


>>> Tieto automobily museli do servisov chodiť najčastejšie <<<


Medzi tými, ktorí si polepšili, svieti napríklad taliansky Fiat, ktorý v poradí klesol bezmála o dve desiatky pozícií. Lepšie na tom za posledný rok bol napríklad aj Renault či Land Rover, ktorý klesol o desať priečok. Ešte viac sa polepšili Volvo či Mini. Najčastejšie zvolávanými modelmi bol Mercedes-Benz triedy E s deviatimi takýmito akciami, osem sa týkalo Mitsubishi ASX a Outlander. Sedemkrát museli servis nevyžiadane navštíviť majitelia Peugeotov 3008 a 5008, ale aj Volkswagenu Tiguan.

Zvolávacie akcie: Pravda o návštevách servisov

Zvolávacie akcie sú takmer každodenným javom a väčšinou ide o detaily, ktoré nestoja za zmienku. Dôležité preto nie sú ani tak počty, ako skôr potenciálne dôsledky pre vodiča. Aj o tom hovorí...

Zvolávacie akcie síce na majiteľa pôsobia otravne, v skutočnosti však je v jeho záujme, aby ich absolvoval. Nikto nie je dokonalý a chybám sa pri výrobe či vývoji na sto percent vyhnúť nedá. Je teda otázne, či je obhájenie prvého miesta Mercedesu-Benz dobrou alebou zlou správou. High-tech modely zo Stuttgartu možno potrebujú viac starostlivosti, aspoň však je vidieť, že automobilka na problémy nekašle. Aký je váš názor na zvolávacie akcie? Kompletný rebríček TOP 30 automobiliek nájdete v galérii.


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×