Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac

FOTO
Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez svojho vozidla. Ktoré v roku 2018 stáli v servise najčastejšie kvôli zvolávacím akciám?
31 33 príspevkov 13.02.2019 / Filip Kadlečík

Už pri kúpe nového automobilu treba rátať s tým, že človek bude z času na čas musieť zavítať do servisu tej ktorej značky. Pokiaľ ide len o bežné garančné prehliadky, je všetko v poriadku. Ak však je pobyt v servise nevyžiadaný, môže byť poriadne otravný. Ktoré autá v nich kvôli zvolávacím akciám stáli minulý rok najčastejšie?

Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku 31 fotografií v galérii Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku Zdroj: Filip Kadlečík

Server car-recalls.eu zverejnil rebríček top tridsiatky automobiliek, ktoré svoje vozidlá do servisov v roku 2018 volali najčastejšie. Treba povedať, že išlo o zvolávacie akcie, ktoré nutne nemusia svedčiť o nespoľahlivosti daných modelov, ale dokladujú aj záujem výrobcu o nápravu chýb pri výrobe či vývoji a tým aj jeho zodpovednosť voči klientovi.

Za skokanov roka sa dajú označiť automobilky ako Mitsubishi, Opel, Volkswagen či Hyundai, ktoré sa v porovnaní s rokom 2017 ocitli o niekoľko pozícií vyššie. Nemecký gigant stúpol o šesť priečok, Hyundai či Mitsubishi o desať a Opel dokonca o jedenásť. Pri iných producentoch však zasa počet zvolávacích akcií medziročne klesol.


>>> Tieto automobily museli do servisov chodiť najčastejšie <<<


Medzi tými, ktorí si polepšili, svieti napríklad taliansky Fiat, ktorý v poradí klesol bezmála o dve desiatky pozícií. Lepšie na tom za posledný rok bol napríklad aj Renault či Land Rover, ktorý klesol o desať priečok. Ešte viac sa polepšili Volvo či Mini. Najčastejšie zvolávanými modelmi bol Mercedes-Benz triedy E s deviatimi takýmito akciami, osem sa týkalo Mitsubishi ASX a Outlander. Sedemkrát museli servis nevyžiadane navštíviť majitelia Peugeotov 3008 a 5008, ale aj Volkswagenu Tiguan.

Zvolávacie akcie: Pravda o návštevách servisov

Zvolávacie akcie sú takmer každodenným javom a väčšinou ide o detaily, ktoré nestoja za zmienku. Dôležité preto nie sú ani tak počty, ako skôr potenciálne dôsledky pre vodiča. Aj o tom hovorí...

Zvolávacie akcie síce na majiteľa pôsobia otravne, v skutočnosti však je v jeho záujme, aby ich absolvoval. Nikto nie je dokonalý a chybám sa pri výrobe či vývoji na sto percent vyhnúť nedá. Je teda otázne, či je obhájenie prvého miesta Mercedesu-Benz dobrou alebou zlou správou. High-tech modely zo Stuttgartu možno potrebujú viac starostlivosti, aspoň však je vidieť, že automobilka na problémy nekašle. Aký je váš názor na zvolávacie akcie? Kompletný rebríček TOP 30 automobiliek nájdete v galérii.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×