Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac

FOTO
Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez svojho vozidla. Ktoré v roku 2018 stáli v servise najčastejšie kvôli zvolávacím akciám?
31 33 príspevkov 13.02.2019 / Filip Kadlečík

Už pri kúpe nového automobilu treba rátať s tým, že človek bude z času na čas musieť zavítať do servisu tej ktorej značky. Pokiaľ ide len o bežné garančné prehliadky, je všetko v poriadku. Ak však je pobyt v servise nevyžiadaný, môže byť poriadne otravný. Ktoré autá v nich kvôli zvolávacím akciám stáli minulý rok najčastejšie?

Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku 31 fotografií v galérii Zvolávacie akcie sa robia aj z preventívnych dôvodov a môžu byť prospešné pre klienta i samotnú automobilku Zdroj: Filip Kadlečík

Server car-recalls.eu zverejnil rebríček top tridsiatky automobiliek, ktoré svoje vozidlá do servisov v roku 2018 volali najčastejšie. Treba povedať, že išlo o zvolávacie akcie, ktoré nutne nemusia svedčiť o nespoľahlivosti daných modelov, ale dokladujú aj záujem výrobcu o nápravu chýb pri výrobe či vývoji a tým aj jeho zodpovednosť voči klientovi.

Za skokanov roka sa dajú označiť automobilky ako Mitsubishi, Opel, Volkswagen či Hyundai, ktoré sa v porovnaní s rokom 2017 ocitli o niekoľko pozícií vyššie. Nemecký gigant stúpol o šesť priečok, Hyundai či Mitsubishi o desať a Opel dokonca o jedenásť. Pri iných producentoch však zasa počet zvolávacích akcií medziročne klesol.


>>> Tieto automobily museli do servisov chodiť najčastejšie <<<


Medzi tými, ktorí si polepšili, svieti napríklad taliansky Fiat, ktorý v poradí klesol bezmála o dve desiatky pozícií. Lepšie na tom za posledný rok bol napríklad aj Renault či Land Rover, ktorý klesol o desať priečok. Ešte viac sa polepšili Volvo či Mini. Najčastejšie zvolávanými modelmi bol Mercedes-Benz triedy E s deviatimi takýmito akciami, osem sa týkalo Mitsubishi ASX a Outlander. Sedemkrát museli servis nevyžiadane navštíviť majitelia Peugeotov 3008 a 5008, ale aj Volkswagenu Tiguan.

Zvolávacie akcie: Pravda o návštevách servisov

Zvolávacie akcie sú takmer každodenným javom a väčšinou ide o detaily, ktoré nestoja za zmienku. Dôležité preto nie sú ani tak počty, ako skôr potenciálne dôsledky pre vodiča. Aj o tom hovorí...

Zvolávacie akcie síce na majiteľa pôsobia otravne, v skutočnosti však je v jeho záujme, aby ich absolvoval. Nikto nie je dokonalý a chybám sa pri výrobe či vývoji na sto percent vyhnúť nedá. Je teda otázne, či je obhájenie prvého miesta Mercedesu-Benz dobrou alebou zlou správou. High-tech modely zo Stuttgartu možno potrebujú viac starostlivosti, aspoň však je vidieť, že automobilka na problémy nekašle. Aký je váš názor na zvolávacie akcie? Kompletný rebríček TOP 30 automobiliek nájdete v galérii.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×