Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru prinesie e-Boxer aj do Európy

Na ženevskom autosalóne predvedie japonská značka dva hybridné modely, okrem toho chystá aj zmodernizované kombi Levorg.
1 12.02.2019 / Marek Pokrývka

Hybridné autá ponúka stále viac výrobcov a trendu neušlo ani Subaru. Na domácom trhu začala ázijská značka vlani na jeseň ponúkať model XV e-Boxer, rovnakú technológiu dostal o trochu neskôr Forester. Onedlho ju automobilka prinesie aj do Európy. Potvrdila minuloročné klebety a premiéru prvej dvojice takýchto vozidiel chystá na Ženevu.

Na ženevskú premiéru láka automobilka týmto detailom

Identitu dua zatiaľ nepoznáme, no pravdepodobne pôjde o autá už predávané v Japonsku. Tie využívajú atmosférický benzínový dvojliter s výkonom 107 kW (145 k) a krútiacim momentom 188 Nm. Agregát poháňa všetky kolesá skrz bezstupňovú prevodovku, do ktorej je integrovaný elektromotor s parametrami 10 kW (13,6 k) a 65 Nm. Prospieť má akcelerácii i spotrebe paliva.

Subaru uviedlo medzičasom aj model Crosstrek Hybrid. Predáva ho výhradne v Spojených štátoch, pričom ide o vozidlo známe v ostatných končinách sveta pod písmenami XV. Táto špecifická verzia využíva plug-in hybridnú technológiou vyvíjanú s pomocou značky Toyota. Opäť má dvojlitrový motor spojený s CVT, pričom vďaka akumulátoru s kapacitou 8,8 kWh prejde na jedno nabitie 27 kilometrov. Tento pohon sa možno dostane aj do európskeho portfólia.

Subaru Legacy: Na scénu sa vracia turbo

Siedme vydanie japonského sedanu pôsobí vďaka decentným úpravám dizajnu ako facelift predchodcu, ale má novú platformu, interiér i motory.

Na pôde ženevskej výstavy odhalí Subaru okrem dvoch modelov e-Boxer aj ďalšiu novinku, plachtu stiahne z omladenej verzie kombi Levorg. O rozsahu dizajnových úprav či zmenách interiéru toho zatiaľ vieme málo. Výrobca však avizuje, že pod kapotu príde dvojliter. Doposiaľ bolo toto vozidlo dostupne výhradne s prepĺňaným 1,6-litrovým agregátom. Inovovaný model bude využívať atmosférické plnenie a Levorg preto príde aj o známy vstup vzduchu na kapote.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×