Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru prinesie e-Boxer aj do Európy

Na ženevskom autosalóne predvedie japonská značka dva hybridné modely, okrem toho chystá aj zmodernizované kombi Levorg.
1 1 príspevok 12.02.2019 / Marek Pokrývka

Hybridné autá ponúka stále viac výrobcov a trendu neušlo ani Subaru. Na domácom trhu začala ázijská značka vlani na jeseň ponúkať model XV e-Boxer, rovnakú technológiu dostal o trochu neskôr Forester. Onedlho ju automobilka prinesie aj do Európy. Potvrdila minuloročné klebety a premiéru prvej dvojice takýchto vozidiel chystá na Ženevu.

Na ženevskú premiéru láka automobilka týmto detailom

Identitu dua zatiaľ nepoznáme, no pravdepodobne pôjde o autá už predávané v Japonsku. Tie využívajú atmosférický benzínový dvojliter s výkonom 107 kW (145 k) a krútiacim momentom 188 Nm. Agregát poháňa všetky kolesá skrz bezstupňovú prevodovku, do ktorej je integrovaný elektromotor s parametrami 10 kW (13,6 k) a 65 Nm. Prospieť má akcelerácii i spotrebe paliva.

Subaru uviedlo medzičasom aj model Crosstrek Hybrid. Predáva ho výhradne v Spojených štátoch, pričom ide o vozidlo známe v ostatných končinách sveta pod písmenami XV. Táto špecifická verzia využíva plug-in hybridnú technológiou vyvíjanú s pomocou značky Toyota. Opäť má dvojlitrový motor spojený s CVT, pričom vďaka akumulátoru s kapacitou 8,8 kWh prejde na jedno nabitie 27 kilometrov. Tento pohon sa možno dostane aj do európskeho portfólia.

Subaru Legacy: Na scénu sa vracia turbo

Siedme vydanie japonského sedanu pôsobí vďaka decentným úpravám dizajnu ako facelift predchodcu, ale má novú platformu, interiér i motory.

Na pôde ženevskej výstavy odhalí Subaru okrem dvoch modelov e-Boxer aj ďalšiu novinku, plachtu stiahne z omladenej verzie kombi Levorg. O rozsahu dizajnových úprav či zmenách interiéru toho zatiaľ vieme málo. Výrobca však avizuje, že pod kapotu príde dvojliter. Doposiaľ bolo toto vozidlo dostupne výhradne s prepĺňaným 1,6-litrovým agregátom. Inovovaný model bude využívať atmosférické plnenie a Levorg preto príde aj o známy vstup vzduchu na kapote.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×