Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru prinesie e-Boxer aj do Európy

Na ženevskom autosalóne predvedie japonská značka dva hybridné modely, okrem toho chystá aj zmodernizované kombi Levorg.
1 1 príspevok 12.02.2019 / Marek Pokrývka

Hybridné autá ponúka stále viac výrobcov a trendu neušlo ani Subaru. Na domácom trhu začala ázijská značka vlani na jeseň ponúkať model XV e-Boxer, rovnakú technológiu dostal o trochu neskôr Forester. Onedlho ju automobilka prinesie aj do Európy. Potvrdila minuloročné klebety a premiéru prvej dvojice takýchto vozidiel chystá na Ženevu.

Na ženevskú premiéru láka automobilka týmto detailom

Identitu dua zatiaľ nepoznáme, no pravdepodobne pôjde o autá už predávané v Japonsku. Tie využívajú atmosférický benzínový dvojliter s výkonom 107 kW (145 k) a krútiacim momentom 188 Nm. Agregát poháňa všetky kolesá skrz bezstupňovú prevodovku, do ktorej je integrovaný elektromotor s parametrami 10 kW (13,6 k) a 65 Nm. Prospieť má akcelerácii i spotrebe paliva.

Subaru uviedlo medzičasom aj model Crosstrek Hybrid. Predáva ho výhradne v Spojených štátoch, pričom ide o vozidlo známe v ostatných končinách sveta pod písmenami XV. Táto špecifická verzia využíva plug-in hybridnú technológiou vyvíjanú s pomocou značky Toyota. Opäť má dvojlitrový motor spojený s CVT, pričom vďaka akumulátoru s kapacitou 8,8 kWh prejde na jedno nabitie 27 kilometrov. Tento pohon sa možno dostane aj do európskeho portfólia.

Subaru Legacy: Na scénu sa vracia turbo

Siedme vydanie japonského sedanu pôsobí vďaka decentným úpravám dizajnu ako facelift predchodcu, ale má novú platformu, interiér i motory.

Na pôde ženevskej výstavy odhalí Subaru okrem dvoch modelov e-Boxer aj ďalšiu novinku, plachtu stiahne z omladenej verzie kombi Levorg. O rozsahu dizajnových úprav či zmenách interiéru toho zatiaľ vieme málo. Výrobca však avizuje, že pod kapotu príde dvojliter. Doposiaľ bolo toto vozidlo dostupne výhradne s prepĺňaným 1,6-litrovým agregátom. Inovovaný model bude využívať atmosférické plnenie a Levorg preto príde aj o známy vstup vzduchu na kapote.


Video
Najnovšie články
Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×