Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru prinesie e-Boxer aj do Európy

Na ženevskom autosalóne predvedie japonská značka dva hybridné modely, okrem toho chystá aj zmodernizované kombi Levorg.
1 1 príspevok 12.02.2019 / Marek Pokrývka

Hybridné autá ponúka stále viac výrobcov a trendu neušlo ani Subaru. Na domácom trhu začala ázijská značka vlani na jeseň ponúkať model XV e-Boxer, rovnakú technológiu dostal o trochu neskôr Forester. Onedlho ju automobilka prinesie aj do Európy. Potvrdila minuloročné klebety a premiéru prvej dvojice takýchto vozidiel chystá na Ženevu.

Na ženevskú premiéru láka automobilka týmto detailom

Identitu dua zatiaľ nepoznáme, no pravdepodobne pôjde o autá už predávané v Japonsku. Tie využívajú atmosférický benzínový dvojliter s výkonom 107 kW (145 k) a krútiacim momentom 188 Nm. Agregát poháňa všetky kolesá skrz bezstupňovú prevodovku, do ktorej je integrovaný elektromotor s parametrami 10 kW (13,6 k) a 65 Nm. Prospieť má akcelerácii i spotrebe paliva.

Subaru uviedlo medzičasom aj model Crosstrek Hybrid. Predáva ho výhradne v Spojených štátoch, pričom ide o vozidlo známe v ostatných končinách sveta pod písmenami XV. Táto špecifická verzia využíva plug-in hybridnú technológiou vyvíjanú s pomocou značky Toyota. Opäť má dvojlitrový motor spojený s CVT, pričom vďaka akumulátoru s kapacitou 8,8 kWh prejde na jedno nabitie 27 kilometrov. Tento pohon sa možno dostane aj do európskeho portfólia.

Subaru Legacy: Na scénu sa vracia turbo

Siedme vydanie japonského sedanu pôsobí vďaka decentným úpravám dizajnu ako facelift predchodcu, ale má novú platformu, interiér i motory.

Na pôde ženevskej výstavy odhalí Subaru okrem dvoch modelov e-Boxer aj ďalšiu novinku, plachtu stiahne z omladenej verzie kombi Levorg. O rozsahu dizajnových úprav či zmenách interiéru toho zatiaľ vieme málo. Výrobca však avizuje, že pod kapotu príde dvojliter. Doposiaľ bolo toto vozidlo dostupne výhradne s prepĺňaným 1,6-litrovým agregátom. Inovovaný model bude využívať atmosférické plnenie a Levorg preto príde aj o známy vstup vzduchu na kapote.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×