Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina Battista: Odhalenie už v Ženeve

Debut talianskeho kupé sa odohrá v predvečer autosalóna, detailná fotografia ukazuje dvojfarebné lakovanie i uhlíkové vlákna.
1 12.02.2019 / Marek Pokrývka

V lete začala spoločnosť Pininfarina hovoriť o výrobe vlastného elektrického hyperšportu, ktorého futuristické tvary už viackrát načrtla. Údajne pôjde o najsilnejšie sériové auto doterajšej histórie. Oficiálne potvrdené to zatiaľ nie je, oficiálne poznáme prakticky len meno Battista vzdávajúce hold zakladateľovi dizajnérskeho domu. O mesiac budeme nepochybne múdrejší.

Slávny dizajnový dom chystá veľkolepý vstup do doby elektrickej

Taliani už viackrát použili číslo 2020 v súvislosti s uvedením novinky, ale nedávno sa začala skloňovať možnosť skoršej premiéry. Klebety o tohtoročnom debute sa teraz potvrdili. Odhalenie extrémne výkonného elektromobilu, na ktorého vývoji sa podieľala chorvátska firma Rimac Automobili, sa odohrá už počas tohto roka v Ženeve. Debut bude súčasťou exkluzívneho podujatia pre VIP. Naplánovaný je na predvečer otvorenia autosalóna, teda na pondelok 4. marca o 20:30.

Potvrdenie debutu sprevádza fotografia zachytávajúca detail karosérie. Okrem modelového označenia na lište pravdepodobne vyrobenej z brúseného hliníka môžeme na obrázku vidieť čiernu a striebornú časť karosérie, ďalším použitým povrchom sú uhlíkové vlákna prekryté čírym lakom. Na doterajších materiáloch mal hyperšport vždy modrú farbu.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina Battista bude mať údajne všetky kolesá poháňané samostatnými elektromotormi, ktorých kombinovaný výkon dosiahne 1 417 kW (1 927 k). A čo ďalšie čísla? Hovorí sa o zdolaní stovky pod dve sekundy, najvyššom tempe vyše 400 km/h a dojazde 450 až 500 kilometrov na jedno nabitie, pričom vzniknúť má najviac 150 exemplárov. Stáť môžu asi dva milióny v európskej mene.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×