Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina Battista: Odhalenie už v Ženeve

Debut talianskeho kupé sa odohrá v predvečer autosalóna, detailná fotografia ukazuje dvojfarebné lakovanie i uhlíkové vlákna.
1 12.02.2019 / Marek Pokrývka

V lete začala spoločnosť Pininfarina hovoriť o výrobe vlastného elektrického hyperšportu, ktorého futuristické tvary už viackrát načrtla. Údajne pôjde o najsilnejšie sériové auto doterajšej histórie. Oficiálne potvrdené to zatiaľ nie je, oficiálne poznáme prakticky len meno Battista vzdávajúce hold zakladateľovi dizajnérskeho domu. O mesiac budeme nepochybne múdrejší.

Slávny dizajnový dom chystá veľkolepý vstup do doby elektrickej

Taliani už viackrát použili číslo 2020 v súvislosti s uvedením novinky, ale nedávno sa začala skloňovať možnosť skoršej premiéry. Klebety o tohtoročnom debute sa teraz potvrdili. Odhalenie extrémne výkonného elektromobilu, na ktorého vývoji sa podieľala chorvátska firma Rimac Automobili, sa odohrá už počas tohto roka v Ženeve. Debut bude súčasťou exkluzívneho podujatia pre VIP. Naplánovaný je na predvečer otvorenia autosalóna, teda na pondelok 4. marca o 20:30.

Potvrdenie debutu sprevádza fotografia zachytávajúca detail karosérie. Okrem modelového označenia na lište pravdepodobne vyrobenej z brúseného hliníka môžeme na obrázku vidieť čiernu a striebornú časť karosérie, ďalším použitým povrchom sú uhlíkové vlákna prekryté čírym lakom. Na doterajších materiáloch mal hyperšport vždy modrú farbu.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina Battista bude mať údajne všetky kolesá poháňané samostatnými elektromotormi, ktorých kombinovaný výkon dosiahne 1 417 kW (1 927 k). A čo ďalšie čísla? Hovorí sa o zdolaní stovky pod dve sekundy, najvyššom tempe vyše 400 km/h a dojazde 450 až 500 kilometrov na jedno nabitie, pričom vzniknúť má najviac 150 exemplárov. Stáť môžu asi dva milióny v európskej mene.


Video
Najnovšie články
Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Minulý rok bol z hľadiska emisií napínavý. Nielen pre príchod nového testovacieho cyklu WLTP, ale aj pre novú normu Euro 6d-TEMP. ADAC otestoval desiatky...

Veľký test emisií: Sú ešte naftiaky špinavé?

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×