Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina Battista: Odhalenie už v Ženeve

Debut talianskeho kupé sa odohrá v predvečer autosalóna, detailná fotografia ukazuje dvojfarebné lakovanie i uhlíkové vlákna.
1 12.02.2019 / Marek Pokrývka

V lete začala spoločnosť Pininfarina hovoriť o výrobe vlastného elektrického hyperšportu, ktorého futuristické tvary už viackrát načrtla. Údajne pôjde o najsilnejšie sériové auto doterajšej histórie. Oficiálne potvrdené to zatiaľ nie je, oficiálne poznáme prakticky len meno Battista vzdávajúce hold zakladateľovi dizajnérskeho domu. O mesiac budeme nepochybne múdrejší.

Slávny dizajnový dom chystá veľkolepý vstup do doby elektrickej

Taliani už viackrát použili číslo 2020 v súvislosti s uvedením novinky, ale nedávno sa začala skloňovať možnosť skoršej premiéry. Klebety o tohtoročnom debute sa teraz potvrdili. Odhalenie extrémne výkonného elektromobilu, na ktorého vývoji sa podieľala chorvátska firma Rimac Automobili, sa odohrá už počas tohto roka v Ženeve. Debut bude súčasťou exkluzívneho podujatia pre VIP. Naplánovaný je na predvečer otvorenia autosalóna, teda na pondelok 4. marca o 20:30.

Potvrdenie debutu sprevádza fotografia zachytávajúca detail karosérie. Okrem modelového označenia na lište pravdepodobne vyrobenej z brúseného hliníka môžeme na obrázku vidieť čiernu a striebornú časť karosérie, ďalším použitým povrchom sú uhlíkové vlákna prekryté čírym lakom. Na doterajších materiáloch mal hyperšport vždy modrú farbu.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina Battista bude mať údajne všetky kolesá poháňané samostatnými elektromotormi, ktorých kombinovaný výkon dosiahne 1 417 kW (1 927 k). A čo ďalšie čísla? Hovorí sa o zdolaní stovky pod dve sekundy, najvyššom tempe vyše 400 km/h a dojazde 450 až 500 kilometrov na jedno nabitie, pričom vzniknúť má najviac 150 exemplárov. Stáť môžu asi dva milióny v európskej mene.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×