Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Slovakia znižuje stavy zamestnancov

Volkswagen Slovakia chce s cieľom zabezpečiť dlhodobú perspektívu optimalizovať výrobné procesy. Pod touto oficiálne znejúcou vetou sa ukrývajú aj personálne škrty.
09.02.2019 / TASR

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia zavádza niekoľko opatrení na zabezpečenie jeho dlhodobej perspektívy. Z dôvodu zmenených rámcových podmienok, ukončenia rozsiahlej fázy nábehov, efektívneho využitia investícií a zvýšenej technickej kapacity liniek, ako aj na základe zámeru značky Volkswagen zefektívniť chod firmy do roku 2025 o 30 percent nastane v spoločnosti v priebehu roka 2019 úprava zmenových modelov vo dvoch výrobných segmentoch.

V oboch segmentoch nastane zníženie o jednu zmenu. V segmente SUV sa spoločnosť prinavráti k štandardnému trojzmennému modelu. Takzvaný kontinuálny model zmennosti (štvorzmenný) bol zavedený v roku 2010 s predpokladom trvania na jeden až jeden a pol roka. V segmente malých mestských vozidiel sa uskutoční úprava z dvojzmennej prevádzky na jednozmennú.

Úprava zmenových modelov a s tým súvisiacich opatrení sa dotkne väčšieho počtu spolupracovníkov. Ide napríklad o nasadenie ľudí v sesterských závodoch koncernu Volkswagen, o návrat kolegov z Audi Hungaria späť do ich materskej spoločnosti či nenahrádzanie prirodzenej fluktuácie zamestnancov. Popritom spoločnosť plánuje selektívne predlžovať zmluvy na obdobie určité a reštriktívnejšie nasadzovať agentúrnych zamestnancov.

"Zamestnanci spoločnosti boli v týchto dňoch podrobne informovaní o aktuálnej situácii v súvislosti s úpravou zmenových modelov, o jej dôvodoch aj opatreniach. Podnik bude postupovať s veľkým dôrazom na sociálnu zodpovednosť a spolupracovníkom, ktorých sa situácia dotkne, budeme aktívne pomáhať zamestnať sa, napríklad aj formou internej burze práce," povedala pre TASR hovorkyňa spoločnosti Lucia Makayová.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×