Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Slovakia znižuje stavy zamestnancov

Volkswagen Slovakia chce s cieľom zabezpečiť dlhodobú perspektívu optimalizovať výrobné procesy. Pod touto oficiálne znejúcou vetou sa ukrývajú aj personálne škrty.
09.02.2019 / TASR

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia zavádza niekoľko opatrení na zabezpečenie jeho dlhodobej perspektívy. Z dôvodu zmenených rámcových podmienok, ukončenia rozsiahlej fázy nábehov, efektívneho využitia investícií a zvýšenej technickej kapacity liniek, ako aj na základe zámeru značky Volkswagen zefektívniť chod firmy do roku 2025 o 30 percent nastane v spoločnosti v priebehu roka 2019 úprava zmenových modelov vo dvoch výrobných segmentoch.

V oboch segmentoch nastane zníženie o jednu zmenu. V segmente SUV sa spoločnosť prinavráti k štandardnému trojzmennému modelu. Takzvaný kontinuálny model zmennosti (štvorzmenný) bol zavedený v roku 2010 s predpokladom trvania na jeden až jeden a pol roka. V segmente malých mestských vozidiel sa uskutoční úprava z dvojzmennej prevádzky na jednozmennú.

Úprava zmenových modelov a s tým súvisiacich opatrení sa dotkne väčšieho počtu spolupracovníkov. Ide napríklad o nasadenie ľudí v sesterských závodoch koncernu Volkswagen, o návrat kolegov z Audi Hungaria späť do ich materskej spoločnosti či nenahrádzanie prirodzenej fluktuácie zamestnancov. Popritom spoločnosť plánuje selektívne predlžovať zmluvy na obdobie určité a reštriktívnejšie nasadzovať agentúrnych zamestnancov.

"Zamestnanci spoločnosti boli v týchto dňoch podrobne informovaní o aktuálnej situácii v súvislosti s úpravou zmenových modelov, o jej dôvodoch aj opatreniach. Podnik bude postupovať s veľkým dôrazom na sociálnu zodpovednosť a spolupracovníkom, ktorých sa situácia dotkne, budeme aktívne pomáhať zamestnať sa, napríklad aj formou internej burze práce," povedala pre TASR hovorkyňa spoločnosti Lucia Makayová.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×