Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 308 SW: Kolesá robia auto

Vďaka mnoholúčovým ráfikom americkej značky Vossen a výraznému zníženiu sa bežné francúzske kombi úplne zmenilo.
18 1 príspevok 10.02.2019 / Marek Pokrývka

Výmena diskov kolies je nepochybne najčastejšou úpravou osobných automobilov. Pristupujú k nej často aj ľudia, ktorí inak nemajú so svetom tuningu nič spoločné. No mnohí nadšenci ju naopak ignorujú. Traduje sa pritom, že kolesá robia auto. Ich vplyv na celkový vzhľad je naozaj veľký. Dokumentuje to napríklad aj tento Peugeot 308 SW, ktorým sa pochválila firma Vossen.

Nebolo treba veľa a Peugeot kompletne zmenil svoj štýl 18 fotografií v galérii Nebolo treba veľa a Peugeot kompletne zmenil svoj štýl Zdroj: Vossen

Známy americký výrobca ráfikov ukázal biele francúzske kombi, akých jazdia po európskych cestách stovky. Predstavený exemplár s rakúskymi evidenčnými číslami však vyniká. Je totiž výrazne znížený, za čím treba pravdepodobne hľadať vzduchový podvozok. Automobil okrem toho roluje na 19-palcových diskoch s mnoholúčovým turbínovým dizajnom a širokým golierom.

Test Peugeot 308: Osem stupňov mu sekne

Kombinácia benzínového trojvalca a osemstupňového automatu možno vyznie netradične, no v praxi funguje naozaj dobre.

Peugeot vďaka týmto kolesám pôsobí na prvý pohľad úplne inak než v sériovom stave. Na fotografiách má strešný box a vzadu upevnený štýlový bicykel, čo má okrem reálneho využitie pravdepodobne aj imidžový účel. No hlavnú rolu tu hrajú jednoznačne ráfiky Vossen.


Video
Najnovšie články
Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×