Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ABT Sportsline: 370 koní aj pre Leon ST

Po hatchbacku prichádza vyladená verzia dvojlitra pod kapotu kombi, ktoré si možno objednať aj s pohonom všetkých kolies.
4 1 príspevok 09.02.2019 / Marek Pokrývka

Seat Leon Cupra patrí medzi hot-hatchmi naďalej k tomu najlepšiemu, nie každému však musí jeho sériový výkon stačiť. Riešenie ponúka okrem iných aj firma ABT Sportsline známa najmä úpravami modelov Audi. V prípade nabrúseného Španiela urobila výnimku, vlani prezentovala exemplár vyladený na 272 kW (370 k). Rovnakú porciu teraz ponúka aj v praktickejšom balení.

S posilneným kombi vybaveným systémom 4Drive je na snehu asi zábava 4 fotografií v galérii S posilneným kombi vybaveným systémom 4Drive je na snehu asi zábava Zdroj: ABT Sportsline

Nemecký  tuner informoval, že jeho 370 koní je dostupných aj pre Leon ST. Ten má pritom oproti hatchbacku zásadnú výhodu. Kombi si možno objednať so systémom 4Drive, extra výkon teda dokáže vďaka pohonu 4x4 lepšie zužitkovať. Už v sériovom stave na stovku zrýchľuje za 4,9 sekundy. Vyladenie motora s krútiacim momentom zvýšeným na 460 Nm určite skresalo nejaké desatiny, o zvýšení maximálnej rýchlosti štandardne limitovanej na 250 km/h sa nehovorí.

Predstavené vozidlo zostalo napriek poriadnej porcii svalov navonok takmer nedotknuté, čierny kombík je vybavený akurát rovnako sfarbenými diskami kolies od ABT. Ráfiky majú priemer dvadsať palcov. Leon ST Cupra je okrem toho znížený, o čo sa postarala výmena pruženia. Cenu týchto zásahov nepoznáme. Všetko je na individuálnej objednávke, úprava pohonnej jednotky stojí zákazníkov v Nemecku 2 370 eur. Necelé dve stovky si renomovaná spoločnosť účtuje za montáž.


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×