Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen T-Roc R: Skúšky pokračujú

VIDEO
Vrcholná verzia vozidla asi dostane pohonnú sústavu z modelu Cupra Ateca, na obe nápravy by mal prepĺňaný dvojliter posielať 300 koní.
09.02.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že druhé najmenšie SUV portfólia Volkswagen dostane ďalšie odrody. Pred necelým rokom automobilka ohlásila prípravu kabrioletu. Ešte dlhšie sa v zákulisí skloňuje športová verzia, ktorá má disponovať podobnou technikou ako Golf R a niesť identický prívlastok. Jej prípravu teraz nemecký gigant konečne oficiálne potvrdil.

Prototypy auta možno na cestách vídať dlhé mesiace, pravidelne sa objavujú napríklad na okruhu Nürburgring. Práve tam vzniklo krátke video definitívne spečaťujúce prípravu modelu T-Roc R. Hovorí však v podstate len to, že skúšky novinky pokračujú. Z tvarov maskovanej karosérie možno vytušiť obrysy nárazníkov a kvarteta výfukových koncoviek, veľké tmavé disky kolies sú odhalené.

Pod plechmi by mal pracovať rovnaký pohon, akým disponuje aj koncernový príbuzný Cupra Ateca. Teda prepĺňaný benzínový štvorvalec schopný z dvoch litrov vydolovať 221 kW (300 k). Motor má roztáčať všetky kolesá, medzikusom bude prevodovka DSG so siedmimi stupňami. Dynamické parametre by sa nemali od Španiela vzdialiť. Očakávať teda môžeme šprint na 100 km/h za čosi vyše piatich sekúnd a maximálnu rýchlosť 250 km/h, presné čísla sa asi dozvieme v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×