Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Gladiator už úraduje v teréne

Ešte pred ostrým začiatkom predaja sa jeden exemplár objavil na štarte pretekov v Kalifornii, no nie v pôvodnej podobe.
7 08.02.2019 / Marek Pokrývka

K najväčším legendám off-roadu patrí bezpochyby Jeep Wrangler. Už v sériovom stave je tento poctivý Američan mimoriadne schopný a špeciálne upravené kúsky toho dokážu ešte viac. Príbuzný pick-up na tom s talentom na prekonávanie prekážok bude podobne. Súrodenec slávneho vozidla menom Gladiator mal premiéru len nedávno, napriek tomu už úraduje v teréne.

Podvozok amerického pick-upu je kompletne prepracovaný 7 fotografií v galérii Podvozok amerického pick-upu je kompletne prepracovaný Zdroj: Jeep

Drsná novinka ešte nedorazila ani k domácim predajcom, ale už sa objavila na piesočných pretekoch v Kalifornii. A nie v štandardnej podobe. Na štartovný rošt sa tam postavil exemplár, ktorý prešiel rukami lokálnej firmy Savvy Off-Road. Vozidlo dostalo kompletne prepracovaný podvozok s výrazne vyššou svetlou výškou a špeciálne kolesá vybavené masívnymi pneumatikami.

Z karosérie pick-upu zmizli oba nárazníky. Rolu toho zadného prevzala jednoduchá kovová rúrka, rovnako ako v prípade prahov. Dopredu sa nasťahovala konštrukcia s elektrickým navijakom. Bočné okná zmizli spolu s rámami, zostala teda len spodná časť dverí. Do vypitvaného interiéru sa nasťahovala ochranná konštrukcia a dvojica škrupinových sedadiel Sparco. Motor sa nemenil, pod kapotou zostal atmosférický benzínový šesťvalec Pentastar s objemom 3,6 litra.

Jeep Gladiator: Drsný pick-up je na svete

Wrangler dostal natiahnutého príbuzného s otvorenou ložnou plochou, dvojicu spája okrem dizajnu aj technická stránka.

Takto vybavené vozidlo štartovalo na práve prebiehajúcom podujatí King of the Hammers, kde súťaží v kategórii Spidertrax 4600. Za jeho volantom sa strieda Robby Gordon a šampión pretekov Erik Miller. Kvalifikácia im vyšla, v rámci svojej triedy dosiahli najlepší čas s odstupom priepastných desať sekúnd. Gladiator má teda dobre našliapnuté na veľký vstup do sveta terénnych pretekov.


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×