Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Gladiator už úraduje v teréne

Ešte pred ostrým začiatkom predaja sa jeden exemplár objavil na štarte pretekov v Kalifornii, no nie v pôvodnej podobe.
7 08.02.2019 / Marek Pokrývka

K najväčším legendám off-roadu patrí bezpochyby Jeep Wrangler. Už v sériovom stave je tento poctivý Američan mimoriadne schopný a špeciálne upravené kúsky toho dokážu ešte viac. Príbuzný pick-up na tom s talentom na prekonávanie prekážok bude podobne. Súrodenec slávneho vozidla menom Gladiator mal premiéru len nedávno, napriek tomu už úraduje v teréne.

Podvozok amerického pick-upu je kompletne prepracovaný 7 fotografií v galérii Podvozok amerického pick-upu je kompletne prepracovaný Zdroj: Jeep

Drsná novinka ešte nedorazila ani k domácim predajcom, ale už sa objavila na piesočných pretekoch v Kalifornii. A nie v štandardnej podobe. Na štartovný rošt sa tam postavil exemplár, ktorý prešiel rukami lokálnej firmy Savvy Off-Road. Vozidlo dostalo kompletne prepracovaný podvozok s výrazne vyššou svetlou výškou a špeciálne kolesá vybavené masívnymi pneumatikami.

Z karosérie pick-upu zmizli oba nárazníky. Rolu toho zadného prevzala jednoduchá kovová rúrka, rovnako ako v prípade prahov. Dopredu sa nasťahovala konštrukcia s elektrickým navijakom. Bočné okná zmizli spolu s rámami, zostala teda len spodná časť dverí. Do vypitvaného interiéru sa nasťahovala ochranná konštrukcia a dvojica škrupinových sedadiel Sparco. Motor sa nemenil, pod kapotou zostal atmosférický benzínový šesťvalec Pentastar s objemom 3,6 litra.

Jeep Gladiator: Drsný pick-up je na svete

Wrangler dostal natiahnutého príbuzného s otvorenou ložnou plochou, dvojicu spája okrem dizajnu aj technická stránka.

Takto vybavené vozidlo štartovalo na práve prebiehajúcom podujatí King of the Hammers, kde súťaží v kategórii Spidertrax 4600. Za jeho volantom sa strieda Robby Gordon a šampión pretekov Erik Miller. Kvalifikácia im vyšla, v rámci svojej triedy dosiahli najlepší čas s odstupom priepastných desať sekúnd. Gladiator má teda dobre našliapnuté na veľký vstup do sveta terénnych pretekov.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×