Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi TT RS: Omladenie špičkovej verzie

Športové vyhotovenie vozidla prešlo detailnými dizajnovými úpravami, technickej stránky sa modernizácia takmer nedotkla.
38 08.02.2019 / Marek Pokrývka

V druhej polovici minulého leta Audi omladilo dizajnovú ikonu konca 90. rokov menom Audi TT. Pri príležitosti dvadsiatych narodenín štýlového vozidla jemne upravila dizajn, motory vybavila časticovým filtrom a zlepšila aj ďalšie časti techniky. Facelift vtedy nezasiahol špičkovú verziu nesúcu prívlastok RS. Automobilka ju virtuálne odhalila v týchto dňoch, pričom nijak neprekvapila.

Vrchol modelového radu je opäť dostupný aj v otvorenej forme 38 fotografií v galérii Vrchol modelového radu je opäť dostupný aj v otvorenej forme Zdroj: Audi

Športový model dostupný ako roadster i kupé dostal mierne prepracovaný predný nárazník a tiež prítlačné krídlo, ktoré má odlišné zakončenia. Súčasťou zmien sú tri nové laky i disky kolies. Diódové svetlomety zostali navonok nezmenené, na želanie sú opäť v ponuke inteligentnejšie exempláre s technológiou Matrix i koncové OLED svetlá.

Popri dvoch odtieňoch karosérie sa farebné spektrum zmenilo aj v interiéri, disponovať môže dvomi rôznymi úrovňami balíka RS Design. Ten vnáša do interiéru život kontrastným prešívaním a lakovanými panelmi korešpondujúcimi s exteriérom. V minimalistickom športovo pôsobiacom kokpite nesmú chýbať ani karbónové obklady.

Pre interiér si možno objednať nové kontrastné vyhotovenia 38 fotografií v galérii Pre interiér si možno objednať nové kontrastné vyhotovenia Zdroj: Audi

Omladenie špičkovej verzie auta prinieslo aj aktuálnu verziu infotainmentu, ktorá lepšie rozumie hovorenému slovu a zahŕňa pripojenie LTE. Samozrejmosťou je množstvo on-line funkcií. Jednou z odstupných opcií je vylepšené ozvučenie Bang & Olufsen dosahujúce výkon 680 wattov.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Technická stránka zostala viac-menej nedotknutá. Srdcom modelu TT RS zostáva prepĺňaný päťvalec so zdvihovým objemom 2,5 litra disponujúci okrem zaujímavého charakteru výkonom rovných 400 koní, čo je 294 kW. Krútiaci moment benzínového agregátu vrcholí na hodnote 480 Nm. Kombinácia silného motora s rýchlou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies znamená šprint na 100 km/h len za 3,7 sekundy a najvyššiu rýchlosť 250 km/h (za príplatok 280 km/h).

Zozadu možno omladený variant spoznať najmä podľa krídla 38 fotografií v galérii Zozadu možno omladený variant spoznať najmä podľa krídla Zdroj: Audi

Audi TT RS príde s mierne omladenou fazónou do predaja počas jari, minimálne na európskych trhoch. Presnejší dátum zatiaľ nepoznáme. No známe sú základné ceny, kupé by mali v našich končinách stáť najmenej 67 700 eur. Kabriolet pôjde za 70 500 eur bez príplatkov.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×