Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svetové auto roka 2019: Toto je finálová desiatka

FOTO
Anketa World Car Of The Year je ostro sledovaná. Porota zložená z odborníkov z celého sveta bude aj tento rok hlasovať o najlepšom aute pre rok 2019 a my už poznáme desiatku finalistov. Ktorý model by ste vybrali vy?
30 12 príspevkov 08.02.2019 / Filip Kadlečík

Nie je to tak dávno, čo by ste v anketách o najlepšie autá roka žiadny elektromobil nenašli dnes je však všetko inak. Tohtoročné výsledky World Car Of The Year 2019 (WCOTY) budú vyhlásené 17. Apríla a už poznáme finálovú desiatku modelov, z ktorých bude 86-členná porota vyberať to najlepšie auto roka na svete.

Audi e-tron 30 fotografií v galérii Audi e-tron Zdroj: Auto Bild

V užšom výbere kandidátov na prestížny titul sa umiestnili hneď dva elektromobily a jeden vodíkový model. O víťazstvo sa pobijú zástupcovia prémiových značiek s desaťtisícovými cenovkami, ale aj podstatne jednoduchšie a dostupnejšie automobily. Ktorý z nich by ste si vybrali vy?

V hre o celkový trium v ankete je aktuálne Audi e-tron, BMW radu 3, Ford Focus, Genesis G70, Hyundai Nexo, Jaguar I-Pace, Mercedes-Benz triedy A, Suzuki Jimny či Volvo S60/V60 a Volvo XC40. Pre lepšiu ilustráciu v galérii nájdete tri fotky každého z týchto vozidiel, po kliknutí na ich označenie si o každom z nich môžete prečítať omnoho viac.


>>> Kompletná desiatka TOP modelov v galérii <<<


Celkového víťaza síce spoznáme až v apríli, počas marcového autosalónu v Ženeve však bude finálová desiatka zúžená na tri automobily z každej kategórie. Hlasuje sa totiž v rôznych anketách, nie len hlavnej. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad súťaž o svetové mestské či luxusné auto roka, rozhodovať sa však bude napríklad aj o najlepšom športiaku či najkrajšom novom modeli. Aký je váš názor? Vyjadriť ho môžete v našej ankete.


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×