Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svetové auto roka 2019: Toto je finálová desiatka

FOTO
Anketa World Car Of The Year je ostro sledovaná. Porota zložená z odborníkov z celého sveta bude aj tento rok hlasovať o najlepšom aute pre rok 2019 a my už poznáme desiatku finalistov. Ktorý model by ste vybrali vy?
30 08.02.2019 / Filip Kadlečík

Nie je to tak dávno, čo by ste v anketách o najlepšie autá roka žiadny elektromobil nenašli dnes je však všetko inak. Tohtoročné výsledky World Car Of The Year 2019 (WCOTY) budú vyhlásené 17. Apríla a už poznáme finálovú desiatku modelov, z ktorých bude 86-členná porota vyberať to najlepšie auto roka na svete.

Audi e-tron 30 fotografií v galérii Audi e-tron Zdroj: Auto Bild

V užšom výbere kandidátov na prestížny titul sa umiestnili hneď dva elektromobily a jeden vodíkový model. O víťazstvo sa pobijú zástupcovia prémiových značiek s desaťtisícovými cenovkami, ale aj podstatne jednoduchšie a dostupnejšie automobily. Ktorý z nich by ste si vybrali vy?

V hre o celkový trium v ankete je aktuálne Audi e-tron, BMW radu 3, Ford Focus, Genesis G70, Hyundai Nexo, Jaguar I-Pace, Mercedes-Benz triedy A, Suzuki Jimny či Volvo S60/V60 a Volvo XC40. Pre lepšiu ilustráciu v galérii nájdete tri fotky každého z týchto vozidiel, po kliknutí na ich označenie si o každom z nich môžete prečítať omnoho viac.


>>> Kompletná desiatka TOP modelov v galérii <<<


Celkového víťaza síce spoznáme až v apríli, počas marcového autosalónu v Ženeve však bude finálová desiatka zúžená na tri automobily z každej kategórie. Hlasuje sa totiž v rôznych anketách, nie len hlavnej. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad súťaž o svetové mestské či luxusné auto roka, rozhodovať sa však bude napríklad aj o najlepšom športiaku či najkrajšom novom modeli. Aký je váš názor? Vyjadriť ho môžete v našej ankete.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×