Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota prišla takmer o tretinu peňazí

Toyota je síce jedným z najväčších automobiliek sveta, súčasný obchodný rok jej však dáva zabrať. Za tri kvartály totiž prišla takmer o tretinu zisku.
2 príspevky 08.02.2019 / TASR

Japonská automobilka Toyota zhoršila prognózu zisku za súčasný obchodný rok po tom, ako výsledky za tri štvrťroky poukázali na prepad zisku takmer o 30 percent. Čistý zisk najväčšej japonskej automobilky za deväť mesiacov obchodného roka 2018/2019, to znamená od apríla do konca decembra, dosiahol 1,42 bilióna jenov (11,31 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho obchodného roka to predstavuje pokles o 29,3 percenta.

Firmu do veľkej miery poškodili straty z investícií po prudkom poklese akciových trhov v závere roka 2018. Prevádzkový zisk sa však zvýšil o 9,5 percenta na 1,94 bilióna jenov a tržby dosiahli 22,5 bilióna jenov. Medziročne to predstavuje rast o 3,1 percenta.

Spoločnosť teraz očakáva, že čistý zisk za celý obchodný rok 2018/2019 dosiahne 1,87 bilióna jenov. Pred tromi mesiacmi ešte počítala so ziskom na úrovni 2,3 bilióna jenov. Ak sa nová prognóza naplní, bude to znamenať pokles zisku automobilky oproti predchádzajúcemu roku o 25 percent.

Čo sa týka celoročného prevádzkového zisku a tržieb, Toyota ponechala prognózu nezmenenú. Prevádzkový zisk by tak mal dosiahnuť 2,4 bilióna jenov a tržby 29,5 bilióna jenov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×