Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota prišla takmer o tretinu peňazí

Toyota je síce jedným z najväčších automobiliek sveta, súčasný obchodný rok jej však dáva zabrať. Za tri kvartály totiž prišla takmer o tretinu zisku.
08.02.2019 / TASR

Japonská automobilka Toyota zhoršila prognózu zisku za súčasný obchodný rok po tom, ako výsledky za tri štvrťroky poukázali na prepad zisku takmer o 30 percent. Čistý zisk najväčšej japonskej automobilky za deväť mesiacov obchodného roka 2018/2019, to znamená od apríla do konca decembra, dosiahol 1,42 bilióna jenov (11,31 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho obchodného roka to predstavuje pokles o 29,3 percenta.

Firmu do veľkej miery poškodili straty z investícií po prudkom poklese akciových trhov v závere roka 2018. Prevádzkový zisk sa však zvýšil o 9,5 percenta na 1,94 bilióna jenov a tržby dosiahli 22,5 bilióna jenov. Medziročne to predstavuje rast o 3,1 percenta.

Spoločnosť teraz očakáva, že čistý zisk za celý obchodný rok 2018/2019 dosiahne 1,87 bilióna jenov. Pred tromi mesiacmi ešte počítala so ziskom na úrovni 2,3 bilióna jenov. Ak sa nová prognóza naplní, bude to znamenať pokles zisku automobilky oproti predchádzajúcemu roku o 25 percent.

Čo sa týka celoročného prevádzkového zisku a tržieb, Toyota ponechala prognózu nezmenenú. Prevádzkový zisk by tak mal dosiahnuť 2,4 bilióna jenov a tržby 29,5 bilióna jenov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×