Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW iNext: Začína sa polárna previerka

Sériový elektromobil síce príde o výstredne tvarované bočné okná, no inak asi dizajnom nadviaže na koncept. O technike zatiaľ nevieme nič.
4 1 príspevok 07.02.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Bavori chystajú vstup medzi elektrické SUV. Konceptom už naznačili batériovú verziu typu X3 avizovaného na rok 2020. O niečo neskôr má automobilka uviesť prelomové vozidlo, ktorého predobrazom bola kontroverzná štúdia Vision iNext. Firma ho už momentálne začína naostro testovať v podmienkach neprajúcich tomuto druhu pohonu.

Tvary chystaného elektrického SUV zatiaľ kryje hrubá kamufláž 4 fotografií v galérii Tvary chystaného elektrického SUV zatiaľ kryje hrubá kamufláž Zdroj: BMW

Pre mníchovskú novinku sa aktuálne začína polárna previerka. Svoju technologickú vlajkovú loď poslalo BMW do švédskeho Arjeplogu, kde podstúpi najmä ladenie pohonu všetkých kolies a podvozkových komponentov. Mrazivé teploty poriadne potrápia aj funkčnosť akumulátora. Výrobca bude musieť sledovať nielen dojazd, ale tiež schopnosť dobíjania a efektívneho využívania elektriny.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

Bavorská značka zatiaľ vozidlo maskuje výraznou grafikou, na diskusiu o jeho vzhľade je preto priskoro. Základné rysy kamufláže naznačujú ponechanie vertikálne natiahnutej masky chladiča či vysoko postavených svetiel. Do finále sa nedostanú zvláštne rezané bočné okná, kým kamery nahradili klasické spätné zrkadlá. Na bližšie detaily si ešte počkáme. BMW iNext pravdepodobne spoznáme až začiatkom ďalšej dekády, továreň v Dingolfingu má výrobu spustiť v roku 2021.


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×