Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 720S: Ďalší rekordný exemplár

TOP VIDEO
Upravený exemplár britského kupé má motor vyladený na vyše tisíc koní, vďaka čomu dokáže štvrť míle absolvovať za 9,158 sekundy.
07.02.2019 / Marek Pokrývka

Už od svojho uvedenia McLaren 720S pravidelne dokazoval, že z hľadiska dynamiky v priamom smere patrí na absolútnu špičku segmentu. Pokoriť dokáže aj niektoré hyperšporty. Prirodzene, silný hráč na poli šprintérskych súbojov začal zaujímať tunerov a tí postupne skúmajú, kam sa Angličan až dokáže posunúť.  Výsledky na seba nenechali dlho čakať.

McLaren 720S Spider: Za kupé nezaostáva

Roadster si ponechal krídlové dvere, pribral iba 49 kilogramov a na stovku zrýchľuje za 2,9 sekundy. V uzatvorenom stave dosiahne 341 km/h.

V súčasnosti vzbudil pozornosť upravený kúsok, ktorý disponuje odlišnými turbodúchadlami a výfukovým systémom spolu s dátami v riadiacej jednotke. Štvorlitrový osemvalec vďaka tomu dosahuje výkon 694 kW (943 k) na kolesách, má teda vyše tisíc plnokrvníkov na kľukovom hriadeli. Na svete je tak ďalší rekordný exemplár britského kupé. Štvrť míle hltá za 9,158 sekundy a dosahuje pri tom rýchlosť zhruba 250 km/h. To sú viac než slušné čísla...

Šprintovanie sa začína okolo piatej minúty:


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×