Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lagonda pripravuje koncept do terénu

Prvý obrázok štúdie zachytáva prednú časť evokujúcu vlaňajší exponát, no svetlá výška je bezpochyby omnoho väčšia.
1 07.02.2019 / Marek Pokrývka

Športovo-úžitkovej módnej vlne postupne podľahli mnohé prestížne automobilky, výnimkou nie je ani Aston Martin. Po dávnejšej premiére štúdie DBX už britská firma ukázala aj prototyp sériovej verzie ohlásenej na rok 2020. Trend ovplyvní aj dcérsku značku Lagonda. Vlani prezentovala v Ženeve futuristickú limuzínu a teraz pripravuje koncept vhodný aj do terénu.

Lagonda plánuje evidentne používať výrazný dizajnový jazyk

Na tohtoročnom podujatí švajčiarskeho autosalóna predstavia Angličania vozidlo nazvané jednoducho All-Terrain Concept, ktoré evidentne nadviaže na minuloročný exponát. Dvojica dostane podobne štylizovanú prednú časť. Zachovaná zostala nielen zakrivená centrálna línia lemujúca miesto pre pôvodnú masku chladiča, ale pravdepodobne tiež tenké LED svetlá nadväzujúce na ňu.

Lagonda má byť rýdzo elektrická značka

Futuristický koncept elektromobilu s klinovitou karosériou má honosné kreslá pre vzadu sediacich pasažierov a na nabitie prejde takmer 650 kilometrov.

Na obrázku môžeme vidieť už obligátne kamery namiesto spätných zrkadiel i obrysy kapoty, no neprehliadnuteľným prvkom je tiež odstup od zeme. Svetlá výška je jednoznačne väčšia než pri vlaňajšej štúdii. Bude to hlavným špecifikom nového diela značky Lagonda, alebo máme čakať ďalšie zmeny v tvare karosérie či proporciách? To zatiaľ nevedno. No istotou je elektrický pohon, Aston Martin už pre túto divíziu ohlásil absenciu spaľovacích motorov.


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×