Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lagonda pripravuje koncept do terénu

Prvý obrázok štúdie zachytáva prednú časť evokujúcu vlaňajší exponát, no svetlá výška je bezpochyby omnoho väčšia.
1 07.02.2019 / Marek Pokrývka

Športovo-úžitkovej módnej vlne postupne podľahli mnohé prestížne automobilky, výnimkou nie je ani Aston Martin. Po dávnejšej premiére štúdie DBX už britská firma ukázala aj prototyp sériovej verzie ohlásenej na rok 2020. Trend ovplyvní aj dcérsku značku Lagonda. Vlani prezentovala v Ženeve futuristickú limuzínu a teraz pripravuje koncept vhodný aj do terénu.

Lagonda plánuje evidentne používať výrazný dizajnový jazyk

Na tohtoročnom podujatí švajčiarskeho autosalóna predstavia Angličania vozidlo nazvané jednoducho All-Terrain Concept, ktoré evidentne nadviaže na minuloročný exponát. Dvojica dostane podobne štylizovanú prednú časť. Zachovaná zostala nielen zakrivená centrálna línia lemujúca miesto pre pôvodnú masku chladiča, ale pravdepodobne tiež tenké LED svetlá nadväzujúce na ňu.

Lagonda má byť rýdzo elektrická značka

Futuristický koncept elektromobilu s klinovitou karosériou má honosné kreslá pre vzadu sediacich pasažierov a na nabitie prejde takmer 650 kilometrov.

Na obrázku môžeme vidieť už obligátne kamery namiesto spätných zrkadiel i obrysy kapoty, no neprehliadnuteľným prvkom je tiež odstup od zeme. Svetlá výška je jednoznačne väčšia než pri vlaňajšej štúdii. Bude to hlavným špecifikom nového diela značky Lagonda, alebo máme čakať ďalšie zmeny v tvare karosérie či proporciách? To zatiaľ nevedno. No istotou je elektrický pohon, Aston Martin už pre túto divíziu ohlásil absenciu spaľovacích motorov.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×