Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Daimler síce predal viac áut, ale zisk klesol o tretinu

Tržby aj predaj nových áut Daimleru síce vlani vzrástli, no problémy s dieselmi a nový testovací cyklus WLTP skresali jeho zisky takmer o tretinu.
07.02.2019 / TASR

Nemecká automobilka Daimler oznámila za minulý rok takmer 30-percentný pokles zisku aj napriek tomu, že predaj áut aj tržby zaznamenali rast. Do výsledkov čiastočne zasiahla aj daňová reforma v USA, ktorá prispela k jednorazovým príjmom firmy v roku 2017.

Daimler, ktorý je materskou spoločnosťou značky Mercedes-Benz, uviedol, že zisk za rok 2018 dosiahol 7,6 miliardy eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje pokles o 29 percent. Výsledky ovplyvnili príjmy na úrovni jednej miliardy eur v roku 2017 z daňovej reformy v USA, ale ako povedal šéf automobilky Dieter Zetsche, aj viaceré problémy v minulom roku, ako pokračovanie diskusií o budúcnosti naftových áut, zavedenie nových emisných testov či obchodné konflikty vo svete.

Zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) dosiahol 11,1 miliardy eur. Aj v tomto prípade ide o výrazný pokles, keď v roku 2017 predstavoval 14,3 miliardy eur. Čo sa však týka predaja, spoločnosť zvýšila jeho objem o 2,4 percent na 3,4 milióna vozidiel. Tržby Daimleru dosiahli 167,4 miliardy eur, čo oproti predchádzajúcemu roku znamená rast o dve percentá.

Tento rok počíta firma s ďalším rastom predaja áut a aj miernym zvýšením tržieb. Podobne o niečo vyšší by mal byť podľa spoločnosti aj zisk pred úrokmi a daňami.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×