Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo vlani na cestách napáchali Česi?

To, že nedisciplinovaní vodiči žijú všade vo svete, nikoho neprekvapí. Ako sú na tom v susednom Česku? Podľa najnovšej analýzy aj tam je rýchlosť priestupkom číslo jeden.
07.02.2019 / Soňa Zverková

Priestupky sa páchajú nielen na Slovensku, ale všade, vrátane susedného Česka. Vlani tam polícia zistila 395-tisíc priestupkov a trestných činov, za ktoré dostávali českí vodiči body. V registri vodičov je registrovaných 6,8 milióna ľudí, z ktorých každý 14. má aspoň jeden bod. To zodpovedá podielu sedem percent.

České Centrum dopravného výskumu vo svojej analýze uvádza, že najčastejším priestupkom bolo prekročenie povolenej rýchlosti v obci o menej než 20 km/h, ale viac než o 5 km/h. Tohto priestupku sa dopustila tretina všetkých bodovaných vodičov, čo predstavuje vyše 130-tisíc prípadov.

Na druhom mieste sa umiestnilo nepoužitie bezpečnostného pásu alebo ochrannej prilby. Tento prehrešok potrestali policajti v 17 percentách vodičov (66 000 priestupkov). Pomyselný bronz si odnáša používanie mobilu alebo iného komunikačného zariadenia. Polícia zaevidovala 51-tisíc prípadov, čiže 13 percent z celkového počtu priestupkov. Štvrtým najčastejším priestupkom sa vlani stalo prekročenie rýchlosti v obci minimálne o 20 km/h a piatym prekročenie rýchlosti mimo obce v rozpätí od 10 do 30 km/h.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×