Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mountune vytvoril vlastný Focus RS500

Keďže fabrický model sa zatiaľ nekoná, iniciatívu prevzal úpravca. Výkon prepĺňaného štvorvalca vytiahol na 294 kW (400 k).
1 2 príspevky 05.02.2019 / Marek Pokrývka

Napriek vlaňajšej premiére štvrtej generácie typu Focus nie je celkom jednoznačné, že predchodca už povedal svoje posledné slovo. Ford totiž dávnejšie testoval ostrejšiu verziu modelu RS. Predpokladalo sa, že pôjde o pokračovanie limitovaného modelu  označeného číslom 500. Zrealizuje sa tento projekt? To zatiaľ nevieme, náplasť zaň však ponúka tuner Mountune.

Modifikovanú verziu hatchbacku ženie vpred rovných 400 koní

Špecialista na produkty Modrého oválu vytvoril vlastný Focus RS500 na základe jeho končiacej podoby. Na starší variant odkazuje nielen číslom na piatych dverách, ale tiež kombináciou matného čierneho laku a obdobne sfarbených diskov kolies. Tieto však majú leštený lem. Karoséria zostala takmer sériová, výnimkou je veľký výrez v predných blatníkoch.

Pôvodný fabrický model priniesol zvýšenie výkonu z 224 kW (305 k) až na 257 kW (350 k) a špekulovalo sa, že v prípade tretej generácie bude prírastok obdobný. Chytil sa toho aj úpravca. Prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 2,3 litra vyladil tak, aby dosahoval špičkové parametre na úrovni 294 kW (400 k) a 560 Nm. Na výber sú pritom dve naladenia. Balíky sú označené m400R a m400X, druhý menovaný má ponúkať lepšiu odozvu i priebeh hodnôt. No najskôr na úkor spotreby.

Ford Focus ST po prvýkrát bez maskovania

Hot-hatch sa bodykitom veľmi nelíši od verzie ST-Line, rozdielne je lakovanie a tvar zadného nárazníka. Poháňať by ho mal štvorvalec EcoBoost.

V rámci úprav Mountune výrazne prepracoval elektronické srdce vozidla a dokáže ponúknuť nastavenie obmedzovaču otáčok, schopnosť preraďovania pod plným plynom i prístup k rôznym dátam. Samotné softvérové zásahy pritom stoja len 595 libier (asi 680 eur). Cenu kompletu s číslom 500 nepoznáme a otázna zostáva aj stratégia automobilky v prípade jeho uvedenia. Hierarchicky nižšie postavený model ST už totiž čoskoro dostane ďalšiu generáciu.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×