Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémna limuzína: Lietadlo na cestách

TOP VIDEO
Americký výrobca lietadiel Learjet, ktorý spadá pod koncern Bombardier, už v priebehu posledných desaťročí vyprodukoval viac než 3 000 malých lietadiel. Jedno z nich má zaujímavý osud - prešlo kompletnou prerábkou a stala sa z neho dokonalá limuzína.
1 príspevok 05.02.2019 / Filip Kadlečík

Svet lietadiel a automobilov je napriek pokusom niekoľkých spoločností zväčša prísne oddelený. Autá zatiaľ nelietajú a lietadlá sú na cesty príliš veľké. To však nevadilo Frankovi Deangelovi, ktorý prostredníctvom svojej firmy prerobil jeden z produktov výrobcu Learjet na pojazdnú a plne legálnu cestnú limuzínu ako stvorenú pre párty život.

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj rozhodne nie je sranda, v tomto zozname...

Kolos s hmotnosťou presahujúcou 5 000 kg poskytne dostatok priestoru pre deväť členov párty. Limo-Jet má zabudované dva audiosystémy, jeden pre interiér a druhý pre exteriér. Prepracovaný trup lietadla dopredu poháňa vidlicový osemvalec, ktorý ho údajne dokáže rozhýbať až na 160 km/h. Páči sa vám takáto bizarná prestavba? Deangelo by bol podľa vlastných slov schopný prvý Limo-Jet na svete predať za 5 miliónov dolárov (približne 4 376 000 eur).


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×