Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémna limuzína: Lietadlo na cestách

TOP VIDEO
Americký výrobca lietadiel Learjet, ktorý spadá pod koncern Bombardier, už v priebehu posledných desaťročí vyprodukoval viac než 3 000 malých lietadiel. Jedno z nich má zaujímavý osud - prešlo kompletnou prerábkou a stala sa z neho dokonalá limuzína.
1 príspevok 05.02.2019 / Filip Kadlečík

Svet lietadiel a automobilov je napriek pokusom niekoľkých spoločností zväčša prísne oddelený. Autá zatiaľ nelietajú a lietadlá sú na cesty príliš veľké. To však nevadilo Frankovi Deangelovi, ktorý prostredníctvom svojej firmy prerobil jeden z produktov výrobcu Learjet na pojazdnú a plne legálnu cestnú limuzínu ako stvorenú pre párty život.

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj rozhodne nie je sranda, v tomto zozname...

Kolos s hmotnosťou presahujúcou 5 000 kg poskytne dostatok priestoru pre deväť členov párty. Limo-Jet má zabudované dva audiosystémy, jeden pre interiér a druhý pre exteriér. Prepracovaný trup lietadla dopredu poháňa vidlicový osemvalec, ktorý ho údajne dokáže rozhýbať až na 160 km/h. Páči sa vám takáto bizarná prestavba? Deangelo by bol podľa vlastných slov schopný prvý Limo-Jet na svete predať za 5 miliónov dolárov (približne 4 376 000 eur).


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×