Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémna limuzína: Lietadlo na cestách

TOP VIDEO
Americký výrobca lietadiel Learjet, ktorý spadá pod koncern Bombardier, už v priebehu posledných desaťročí vyprodukoval viac než 3 000 malých lietadiel. Jedno z nich má zaujímavý osud - prešlo kompletnou prerábkou a stala sa z neho dokonalá limuzína.
1 príspevok 05.02.2019 / Filip Kadlečík

Svet lietadiel a automobilov je napriek pokusom niekoľkých spoločností zväčša prísne oddelený. Autá zatiaľ nelietajú a lietadlá sú na cesty príliš veľké. To však nevadilo Frankovi Deangelovi, ktorý prostredníctvom svojej firmy prerobil jeden z produktov výrobcu Learjet na pojazdnú a plne legálnu cestnú limuzínu ako stvorenú pre párty život.

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj rozhodne nie je sranda, v tomto zozname...

Kolos s hmotnosťou presahujúcou 5 000 kg poskytne dostatok priestoru pre deväť členov párty. Limo-Jet má zabudované dva audiosystémy, jeden pre interiér a druhý pre exteriér. Prepracovaný trup lietadla dopredu poháňa vidlicový osemvalec, ktorý ho údajne dokáže rozhýbať až na 160 km/h. Páči sa vám takáto bizarná prestavba? Deangelo by bol podľa vlastných slov schopný prvý Limo-Jet na svete predať za 5 miliónov dolárov (približne 4 376 000 eur).


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×