Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla kupuje špecialistu na akumulátory

Tesla takmer za dve stovky miliónov kupuje spoločnosť Maxwell Technologies, ktorá sa zaoberá technológiou ukladania energie. Kúpa by jej mala priniesť pokrok vo vývoji automobilových batérií.
3 príspevky 05.02.2019 / TASR

Výrobca elektromobilov Tesla prevezme firmu Maxwell Technologies za približne 218 miliónov dolárov (190 miliónov eur). Tesla kúpi 45,9 milióna akcií spoločnosti, ktorá pôsobí v oblasti technológií ukladania energie, po 4,75 dolára za akciu. To je o 55 percent viac v porovnaní s piatkovou (1. 2.) zatváracou cenou akcie na 3,07 dolárov.

Akvizícia by mala pomôcť Tesle vylepšiť technológiu jej batérií v čase, keď zvyšuje produkciu svojho kľúčového sedanu Model 3. Firma Maxwell vyrába takzvané ultrakapacitory, ktoré sa využívajú v batériách automobilov, aby predĺžili ich výdrž, ale aj v elektrických sieťach na uskladnenie energie. Medzi zákazníkov spoločnosti patria napríklad General Motors a Lamborghini. Firma Maxwell očakáva, že prevzatie, ktoré už schválila jej správna rada, sa uzavrie v 2. kvartáli 2019 alebo tesne potom.

Zlepšenie v oblasti uskladnenia energie je kriticky dôležité pre dva hlavné produkty Tesly - elektromobily a baterky pre domy a elektrárne. Aktuálne je výhradným dodávateľom bateriek pre elektromobily Tesla japonská spoločnosť Panasonic.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×