Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci opäť kupujú dieselové autá

Zdá sa, že dieselu v Nemecku ani zďaleka neodzvonilo, i keď benzínové verzie v registráciách nových áut stále vedú. Pokles predaja naftových vozidiel sa totiž v januári zastavil a nabral kurz nahor.
05.02.2019 / TASR

Pokles predaja nových dieselových áut sa v Nemecku na začiatku tohto roka zastavil. Počet registrácií nových dieselových áut dosiahol v januári 91 623. To bolo o 2,1 percenta viac než v rovnakom mesiaci vlani, uviedol nemecký úrad pre motorové vozidlá KBA. Podiel dieselov na registráciách nových áut dosiahol v januári 34,5 percenta.

Celkovo však boli Nemci pri kúpe nového auta na začiatku roka opatrní. Počet novoregistrovaných osobných vozidiel v januári medziročne klesol o 1,4 percenta na 265 702. Predaj benzínových áut sa znížil o 8,1 percenta na 153 098, pričom ich podiel dosiahol 57,6 percenta. V januári sa v Nemecku predalo 4 648 elektromobilov (podiel 1,7 percenta) a 15 171 hybridov (5,7 percenta).

V januári prudko klesla domáca produkcia áut o 19 percent rovnako ako vývoz (o 20 percent). Jednou z príčin bol aj týždňový štrajk v maďarskom závode Audi, ktorý vyrába motory pre viacero značiek skupiny Volkswagen.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×