Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto môže vyzerať nový Renault Clio R.S.

Pod kapotu športového vyhotovenia sa asi nasťahuje 1,8-litrový štvorvalec, dizajnové úpravy by mali spĺňať známu šablónu
1 04.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom minulého týždňa Renault v dvoch etapách predstavil piatu generáciu typu Clio, ktorá debutovala vo forme päťdverového hatchbacku. Vozidlo prešlo mnohým zmenami. Dizajnové zásahy boli skôr evolučné, kým interiér sa zmenil od podlahy. Úpravám sa nevyhla ani platforma. K palete motorov sa zatiaľ Francúzi nevyjadrili, no istotou je neskoršie uvedenie ostrej verzie.

Maďarský grafik načrtol vzhľad budúceho modelu Renault Clio R.S.

Model označený písmenami R.S. patrí tradične k najlepším športovo ladeným vozidlám segmentu B a nepochybne bude v ponuke figurovať aj naďalej. Jeho dosluhujúce vydanie poháňa prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec s výkonom 147 kW (200 k). V prípade odrody Trophy šlo dokonca o 162 kW (220 k), pričom jedinou voľbou pri oboch variantoch bola dvojspojková prevodovka EDC.

Navzdory doznievajúcemu downsizingu je dosť možné, že nový model Clio R.S. dostane väčší motor než predchodca. Pod jeho kapotou by sa mohol objaviť agregát s objemom 1,8 litra poháňajúci kompaktný hot-hatch Mégane R.S. i ľahké kupé Alpine A110. Očakávať môžeme ešte slabšie naladenie než v prípade druhého menovaného, pravdepodobne pôjde o čosi vyše dvesto koní. Výhodou oproti súčasnému autu by mal byť najmä širší rozchod kolies na oboch nápravách.

Clio využíva evolučný prístup k dizajnu

Francúzi odhalili novú generáciu malého hatchbacku, ktorá v mnohom pripomína predchodcu. Má však o poznanie dynamickejšie tvary.

O dizajne chystaného modelu sa dá nateraz len špekulovať, no pravdepodobný vzhľad už načrtol grafik X-Tomi. Maďarský špecialista obliekol hatchback do typického odtieňa žltej doplnenej čiernou, dal mu ostrý nárazník s typickým usporiadaním hmloviek i upravenú masku chladiča. Balík završujú disky kolies od väčšieho brata. Takto môže športové vyhotovenie naozaj vyzerať, i keď drobné odlišnosti sa iste nedajú vylúčiť. Výkonný model asi spoznáme ešte počas tohto roka.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×