Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TopCar: Rusi chcú obliecť G63 do karbónu

Ako ukazujú vizualizácie, Géčko dostane agresívnejší bodykit z uhlíkových vlákien i prečalúnený interiér. Motor firma nespomína.
23 1 príspevok 03.02.2019 / Marek Pokrývka

Ikonický off-road označený trojcípou hviezdou už dávno nie je oslavovaný len pre svoje schopnosti mimo cesty, dnes si trieda G získava zákazníkov aj silnými motormi, luxusnou kabínou či nezameniteľným hranatým vzhľadom. Zodpovedá tomu aj štýl jej úprav. Čerstvým príkladom je počin spoločnosti TopCar, ktorá je asi najznámejším tunerom sídliacim v Moskve.

Moskovská firma stavila najmä na karbónové dielce bodykitu 23 fotografií v galérii Moskovská firma stavila najmä na karbónové dielce bodykitu Zdroj: TopCar

Rusi plánujú upraviť špičkový model G63 a svoju víziu zhmotnili do veľmi reálne pôsobiacich vizualizácií. Nečakajte žiadne balónové pneumatiky či zväčšenú svetlú výšku. Namiesto terénneho talentu sa Rusi rozhodli dať Mercedesu športovejší vzhľad a preto ho chcú obliecť do karbónu. Z tohto materiálu má vzniknúť kompletný bodykit s výraznými tvarmi.

Uhlíkové vlákna majú tvoriť nielen ostro štylizované nadstavce nárazníkov, ale tiež lemy blatníkov, prahy či centrálnu líniu v bočnej časti. To isté platí pre zdvihnutú kapotu s žiabrami po bokoch. Z karbónu pozostáva aj strešná nadstavba s prídavným osvetlením či malé krídlo vzadu, rovnako ako kryt náhradného kolesa. Ten nesie logo ruskej firmy v podobe žraloka.

Mercedes triedy G: Citlivo vyšľachtený tank

PRVÁ JAZDA Druhá generácia terénnej legendy si zachovala svoje kľúčové vlastnosti i terénny talent, no je luxusnejšia a omnoho lepšia na ceste.

Karoséria nebude jediným bodom záujmu, TopCar postaví Géčko na vlastné disky kolies. Okrem toho použije hranaté výfukové koncovky. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, či sú na programe dňa aj úpravy štvorlitrového biturbo osemvalca. No tuner určite neobíde interiér. Ten chce prečalúniť, pričom prím má hrať koža imitujúca štruktúru uhlíkových vlákien. O cenách sa nehovorí.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×