Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na dražbu sa chystá špeciálne Ferrari F40

Namiesto tradičnej červenej má superšport oblečenú čiernu a prešiel úpravami prednej časti i prepĺňaného osemvalca.
2 01.02.2019 / Marek Pokrývka

Exotické automobily kalibru Ferrari F40 patria medzi hodnotné zberateľské artikle a tuning býva v ich prípade vo všeobecnosti považovaný za svätokrádež. No nájdu sa aj výnimky. Na dražbu sa momentálne chystá špeciálne talianske kupé, ktoré prešlo viacerými úpravami. O originálny stav totiž prišlo ťažko haváriou. Popri odstraňovaní jej následkov sa majitelia rozhodli, že čo-to vylepšia.

Výklopné svetlá sú minulosť, rovnako ako červený lak 2 fotografie v galérii Výklopné svetlá sú minulosť, rovnako ako červený lak Zdroj: Gas Monkey Garage

Zničené vozidlo začalo písať novú kapitolu svojho života v roku 2013, kedy ho kúpili majitelia spoločnosti Gas Monkey Garage. Stálo ich to 400-tisíc dolárov (348-tisíc eur). Ďalšie veľké investície si vyžiadala oprava pod dohľadom experta na renovácie áut Ferrari i bývalého technika značky, jej súčasťou bolo okrem iného aj vyrovnávanie pokriveného rámu.

Kompletnú opravu auta sprevádzalo viacero zásahov. Výklopné svetlá zmizli, nahradili ich žiabre. Ich funkciu prebrali pevné svetlomety vybavené diódovou technológiou. Pod predným nárazníkom sa objavil veľký spojler, inak zostala karoséria pôvodná. Namiesto tradičnej červenej je však lakovaná načierno. Rovnakú farbu majú kolesá, ktoré pochádzajú z dielne HRE.

Ladený výfuk upraveného superšportu rád chrlí oheň 2 fotografie v galérii Ladený výfuk upraveného superšportu rád chrlí oheň Zdroj: Gas Monkey Garage

Zadok kupé zostal takmer nedotknutý, akurát okolo centrálneho vyústenia výfuku je použitý veľký tepelný štít. Z potrubia od firmy Tubi totiž často šľahajú plamene. Ostrý osemvalec s objemom 2,9 litra má vymenené turbodúchadlá a prešiel dôsledným ladením, čo sa nepochybne odrazilo na jeho výkone. Presné číslo však nepoznáme. Otáznik visí aj nad cenou, ktorá bude iste mastná.

Ferrari SP30: Unikátny model je na predaj

Špeciálne vozidlo vyrobené v roku 2012 doposiaľ najazdilo iba 105 kilometrov, od originálu sa odlišuje najmä karosériou.

Po svojom dokončení sa Ferrari predalo za 742 500 dolárov (asi 646-tisíc eur), no slávny hráč baseballu Reggie Jackson ho po roku predal za 643 500 dolárov (560-tisíc eur). Jeho nový majiteľ Richard Scott sa ho musel vzdať nedobrovoľne. Superšport mu predvlani zhabala vláda po odsúdení za finančné podvody, teraz pôjde do aukcie. Pôvodný úpravca ho pritom chce získať späť.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×