Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Diaľničná patrola vlani najazdila milióny kilometrov

Diaľničná patrola funguje na Slovensku od roka 2015 a odvtedy najazdila vyše osem miliónov kilometrov, z čoho štvrtinu vlani. Najčastejšie zasahovala v Bratislavskom kraji a pri defektoch.
01.02.2019 / Soňa Zverková

Diaľničná patrola je užitočná služba, ktorú si motorista kupuje súčasne s diaľničnou známkou. A záujem o pomoc v núdzi nie je nízky. Podľa informácií Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) šestnásť vozidiel patroly najazdilo vlani vyše 2,3 milióna km, pričom najviac zásahov zaznamenali v Bratislavskom kraji, kde najazdili takmer 150-tisíc km.

Diaľničná patrola: Dodá palivo a aj opraví defekt

Porucha vozidla na diaľnici je nielen nepríjemná, ale aj potenciálne nebezpečná. Každý motorista si však v diaľničnej známke platí aj služby Diaľničnej patroly. Ako vlastne táto služba funguje...

Najčastejšie Diaľničná patrola v minulom roku zasahovala pri dopravnej nehode, a to celkovo 1 639-krát. Najčastejšie k dopravnej nehode vyslalo svoje vozidlo Stredisko správy a údržby diaľnic v Bratislave (422-krát), nasledovala Galanta (149-krát) a Trnava (142-krát).

Azda najvýznamnejšou činnosťou Patroly je zabezpečiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky zákrytom odstaveného vozidla, aby sa predišlo vzniku kritickej či dokonca nebezpečnej situácie. Toto patrola v minulom roku vykonala v 10 681 prípadoch. Najviac odstavených vozidiel na diaľnici a rýchlostných cestách zaznamenali strediská v Trnave (1 267), Galante (1 256) a Bratislave (1 176).

Najčastejšími dôvodmi odstavenia vozidla boli defekt, porucha vozidla a nedostatok paliva v nádrži. Vodiči patroly pomohli pri defekte 2 469-krát. Pri požiari vozidiel zasahovali 52-krát a v jednom prípade dokonca pri odstavenom vozidle, ktoré zasiahol blesk. Patrola pomohla aj dvom vodičom, ktorým prišlo za volantom nevoľno a zalarmovala záchrannú službu.

NDS vlani zaobstarala štyri nové vozidlá Diaľničnej patroly, ktoré nahradili rovnaký počet starých nepojazdných alebo s vysokým počtom najazdených kilometrov. Nové autá putovali do stredísk v Trenčíne, Malackách, Považskej Bystrici a Košiciach. Doplnilo sa aj vybavenie, konkrétne kužeľ s LED osvetlením, LED sadu potrebnú pri zabezpečení vozidla, označení prekážky či pri potrebe realizovať uzáveru.

Ako si privolať pomoc Diaľničnej patroly?

NDS spustila službu Diaľničná patrola v apríli 2015 a odvtedy jej vozidlá najazdili viac ako 8,6 milióna kilometrov. Patrola zasahuje na viac ako 700 km diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o jej pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007 alebo prostredníctvom aplikácie Pomoc na diaľnici.


Video
Najnovšie články
Test Škoda Kodiaq RS: Úspech na prvý pokus?

Niektoré automobily sa do histórie zapísali zlatými písmenami a predsa nedostali žiadneho priameho nástupcu. Ako by vyzeral napríklad taký Mercedes-Benz CLK...

Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Nástupca typu MKC prichádza s novým menom, dizajnom i interiérom, na americkom trhu bude nateraz dostupný iba s prepĺňanými štvorvalcami.

Lincoln Corsair: Kuga s luxusným kabátom

Do konca roka má britská spoločnosť predstaviť kupé s karbónovým monokokom, údajne dosiahne výkon vyše 1 000 koní.

Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×