Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru Legacy: Číslo sedem v Chicagu

Siedme vydanie vozidla strednej triedy sa svetu predvedie 7. februára, výrobca zatiaľ ukázal centrálnu časť jeho palubnej dosky.
01.02.2019 / Marek Pokrývka

Vďaka nedávnej detroitskej výstave NAIAS máme otvorenie autosalónovej sezóny 2019 za sebou a oči mnohých sa začali upierať na marcovú Ženevu. Ešte predtým je však na pláne podujatie v Chicagu. Zvyčajne neprináša nejakú extra veľkú nádielku noviniek, no napríklad pred piatimi rokmi tam Subaru odhalilo šiestu generáciu typu Legacy. Na jeho debut chce teraz nadviazať.

Subaru Legacy

Na najbližšom vydaní expa na brehu jazera Michigan bude mať premiéru nástupca japonského sedanu strednej triedy. Dosluhujúci variant počas relatívne krátkej päťročnej kariéry stihol absolvovať facelift, teraz prichádza na rad generačná výmena. Číslo sedem zatiaľ o sebe neprezradilo takmer nič. Automobilka informovala o plánovanom debute jednou vetou spomínajúcou dátum 7. február.

Popri kusej správe zverejnilo Subaru aj prvú fotografiu novinky, ktorá zachytáva časť interiéru. Okrem obrysov volantu a prístrojového panela na nej môžeme vidieť najmä veľkú vertikálne orientovanú obrazovku infotainmentu. Obsahuje nielen multimediálne funkcie či navigačný systém, ale v spodnej časti obsluhuje taktiež klimatizáciu. Displej je umiestnený na kompletne novej palubnej doske s vertikálne orientovanými výduchmi ventilácie. V predstavenej forme ju čiastočne pokrýva hnedá koža, vrch je čierny a obsahuje pásik čierneho lesklého plastu možno skrývajúceho nejaké senzory.

Extrém so Subaru: Ktorý model je najlepší?

Kompletné portfólio Subaru sme testovali za polárnym kruhom. Ktorý model skutočne stojí za pozornosť? Odhalili sme najvšestrannejšie auto v japonskej ponuke.

O technickej stránke sedanu zatiaľ nevieme nič, základom vozidla však má byť globálna modulárna platforma spoločná pre viaceré súčasné produkty japonskej značky. Pod kapotou sa pravdepodobne objaví 2,5-litrový atmosférický štvorvalec a tiež prepĺňaná jednotka s objemom 2,4 litra. Istotou je prítomnosť prevodovky CVT, rovnako aj pohonu všetkých kolies. Očakávaná paleta motorov zodpovedá prioritnému určeniu pre Spojené štáty. Legacy v našich končinách oficiálne nekúpite, Subaru ponechalo na európskych trhoch iba príbuzné terénne kombi Outback.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×