Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi avizuje koncept SUV Engelberg

Vozidlo pomenované po švajčiarskom rezorte má charakteristické tvary prednej časti zvýraznené diódami, vykľuť sa z neho môže nový Outlander.
1 30.01.2019 / Marek Pokrývka

Už len zopár týždňov zostáva do otvorenia ďalšieho ročníka ženevského autosalóna, ktorý je mnohými považovaný za najvýznamnejšie podujatie svojho druhu. Na aktuálnom vydaní nebude značka Mitsubishi chýbať. Medzi prvými pritom prezradila, čo pre výstavisko Palexpo pripravuje. Prostredníctvom fotografie avizuje koncept SUV nazvaný Engelberg Tourer.

Japonská štúdia bude mať pravdepodobne terénny štýl

Na prvotnom obrázku môžeme vidieť prednú časť s charakteristickými tvarmi, ktoré japonský výrobca označuje ako Dynamic Shield. Typické pochrómované prvky ešte zvýrazňujú pásy modrých diód. S nimi susedia drobné denné svetlá, pričom hlavné svetlomety sú evidentne v nárazníku. Ďalšie LED moduly sa v štýle off-roadov nachádzajú na streche. Vozidlo bude mať kamery namiesto spätných zrkadiel a podľa neoficiálnych zdrojov aj elektrický pohon. Žiadne detaily zatiaľ nevieme.

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú prevodovku. Kedy príde do Európy?

Štúdia dostala svoje germánsky znejúce meno po známom zimnom rezorte vo Švajčiarsku, čo pravdepodobne odkazuje na miesto jeho chystanej premiéry. No zároveň môže ísť o slovnú hračku. Dané slovo má totiž podobnú rytmiku ako názov Outlander, ktorého súčasná generácia debutovala v Ženeve pred siedmimi rokmi. Už onedlho by teda mala dostať nástupcu. Nemusí priamo vychádzať z konceptu Engelberg, ale pravdepodobne sa ním aspoň dizajnovo inšpiruje.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe

Prvý elektromobil anglickej firmy dosahuje výkon 2 000 koní a na jedno nabitie prejde 400 kilometrov. Už teraz pritom má byť prispôsobený na 800 kW nabíjačky...

Lotus šokuje: Postavil najsilnejšie auto sveta

Keďže Model 3 má najväčší podiel na predaji vozidiel Tesla, zohráva kľúčovú úlohu v strategických plánoch automobilky. Tá sa rozhodla znížiť jeho ceny, kým...

Tesla zlacnila Model 3, zdražila Modely X a S

Narodeninová verzia cé-trojky nezaujme len špecifickými farbami, ale aj slušným vybavením za dobrú cenu. Nevýhodou je nemožnosť voľby prepĺňaného benzínu...

Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×