Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Clio: Nástupca bestselleru zvnútra

VIDEO
Nová verzia populárneho prinesie evolúciu dizajnu karosérie, ale aj kompletne prepracovaný interiér kladúci dôraz na materiály či technológie.
7 28.01.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami Renault odhalil detaily o zmodernizovanej verzii drobca Twingo, teraz prišiel na rad o číslo väčší hatchback. Dlhoročný obľúbenec segmentu B menom Clio dostane onedlho piatu generáciu. Jej dizajn už čiastočne prezradil zmenšený model, ktorého fotografia sa objavila na českej stránke. Prvým oficiálnym dielikom skladačky je interiér.

Interiér hatchbacku nemá s predchodcom takmer nič spoločné 7 fotografií v galérii Interiér hatchbacku nemá s predchodcom takmer nič spoločné Zdroj: Renault

Francúzsky výrobca dnes ukázal, ako bude vyzerať nástupca bestselleru zvnútra. Zverejnil fotografie viacerých vyhotovení. Odlišujú sa verziou prevodovky (manuál a dvojspojka EDC), farbou náladového osvetlenia a použitými materiálmi, ktoré majú byť omnoho kvalitnejšie než doposiaľ. Sú medzi nimi obklady imitujúce štruktúru uhlíkových vlákien i koža s kosoštvorcovým prešívaním. Výrazne tvarované sedadlá sú nové a mali prispieť k zlepšeniu priestorových pomerov vzadu.

Interiér zaujme najmä centrálnou časťou palubnej dosky, ktorá obsahuje vysoko trčiaci displej infotainmentu s vertikálnou orientáciou. Panel s uhlopriečkou 9,3 palca je najväčším dielcom použitým doposiaľ v značke Renault. Je mierne natočený k vodičovi, čo platí aj o ovládačoch pod ním. Výrazné je najmä trio otočných prvkov klimatizácie známe z koncernového typu Dacia Duster. Povedomá je tiež páka manuálu, ktorá je na vyvýšenej časti stredového tunela.

Vnútornému priestoru dominuje veľký displej infotainmentu 7 fotografií v galérii Vnútornému priestoru dominuje veľký displej infotainmentu Zdroj: Renault

Obrazovka multimediálneho systému nie je v kabíne osamotená. Digitálny môže byť aj prístrojový panel, pričom na výber má byť jednoduchšia 7-palcová verzia a lepšie prepracovaný kúsok s priemerom 10 palcov. Ten dokáže zobraziť navigačný systém. Z hľadiska vybavenia došlo k zlepšeniam, nechýba možnosť bezdrôtového nabíjania telefónu.

Renault Clio: Piata generácia prezradená

Obrázok zmenšeného modelu prezradil, ako bude vyzerať nástupca populárneho Francúza. Evidentná je inšpirácia typom Mégane.

Renault publikoval popri fotkách vyše dvojminútové video, ktoré ukazuje ďalšie detaily týkajúce sa kabíny hatchbacku. No čiastočne zachytáva aj exteriér. Vidieť na ňom môžeme masku chladiča i tvary svetiel, ktoré dostanú diódovú technológiu. Zábery potvrdzujú autenticitu fotiek zmenšeného modelu. Clio piatej generácie sa naživo ukáže v Ženeve, kde autosalón štartuje 5. marca.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×