Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Európa a Čína stiahli Ford do mínusu

Fordu sa zrejme darí len na domácom trhu v Severnej Amerike. Mimo nej má problémy. Okrem Číny už niekoľko rokov zápasí so stratovosťou európskych operácií.
28.01.2019 / TASR

Americká automobilka Ford Motor sa vo 4. štvrťroku 2018 prepadla do straty. Odôvodnila to mimoriadnymi nákladmi a slabším odbytom v Číne a Európe.
Ford oznámil, že za tri mesiace do konca decembra 2018 vykázal čistú stratu 116 miliónov dolárov (102,5 milióna eur), čo predstavuje tri centy na akciu. V posledných troch mesiacoch roka 2017 pritom dosiahol zisk 2,52 miliardy dolárov alebo 63 centov na akciu.

Upravený zisk pred úrokmi a zdanením mal Ford na úrovni 1,5 miliardy dolárov a jeho tržby mierne vzrástli o jedno percento na 41,8 miliardy dolárov z predvlaňajších 41,3 miliardy dolárov.

Ford tiež uviedol, že jeho závody mimo Severnej Ameriky vygenerovali vo 4. štvrťroku prevádzkovú stratu 828 miliónov dolárov. Z toho v Európe vykázal prevádzkovú stratu 199 miliónov dolárov, v Ázii mal stratu 381 miliónov dolárov a aj prevádzky v Južnej Amerike, na Blízkom východe a Afrike zaznamenali stratu.
Okrem toho príjmy Fordu znížili náklady na dôchodky a obchodné spory Spojených štátov s partnermi v Číne a Európe, ktoré prispeli aj k zdraženiu materiálov použitých v automobilovej výrobe.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×